Tak se mi včera stala taková prekérní věc.
Jarní kalhoty, které jsem na sebe vzala v záchvatu optimismu a po půl roce, nevydržely nápor přes zimu nasbíraných oblin. Zip se rozjel po celé délce a vytvořil tak široké trojúhelníkové okno, nabízející indiskrétní pohled na moje kalhotky (jako kdybych babičku slyšela: „Vem si pěkný prádlo, nikdy nevíš, co se může stát!"). Pěkné prádlo jsem, pravda, měla, ale přece jen... Pokusila jsem se okno aspoň částečně uzavřít zavíracím špendlíkem neboli sichrhajckou, moje tělesno se ale nekompromisně dralo ven.

Inu což. V práci to ještě šlo, omotala jsem kolem pasu svetr a tvářila se, že jsem free, cool a in. Venku pak ale bylo ouvej - včera opravdu nebyly teploty příznivé nápadu běhat jen v tričku, se svetrem kolem pasu. A čekala mě ještě řada pochůzek, které prostě bylo nutné vyřídit. 
Konečně se dostávám k tomu, proč to vlastně celé vykládám. Co mě zachránilo, je totiž můj přátelský, možno dokonce říci vřelý vztah k nakupování. V této kritické situaci nebyl pro mě problém zhodnotit nejbližší obchody na trase, stav zimních slev a pravděpodobnost úspěšného lovu. Vešla jsem do prvního z nich a téměř okamžitě objevila kalhoty snů, poslední kousek přesně v mé velikosti a podle mého vkusu, zlevněný na pouhých 450 Kč. :-)))
Prodavačka se sice tvářila trochu divně, když jsem ji požádala, aby odstřihla cedulku, že si kalhoty vezmu hned na sebe, ale skousla to bez připomínek. A já strávila zbytek odpoledne v teple a v euforii. :-)

Tak to jenom k tomu nakupování. Vím, že jsou ženy, které nakupování nebaví a utrácení skoro fyzicky bolí (minimálně jednu takovou znám dokonce i osobně, takže vím, že nejde o mýtické postavy), ale věřím, že většina z vás si ho užívá. Teď jde jenom o to, ČEHO nakupování že si tak užíváte! Podle ankety to zatím vypadá, že jsou tu samé hedonické gurmánky, ale uvidíme!

Pište, těším se. Autorka vybraného příspěvku se zas může těšit na hedvábný krém na ruce s kašmírem od Oriflame.

Reklama