Dobré páteční ráno, milé ženy-in!

Tak už máme jen osm planet. Chudák Pluto o své postavení ve Sluneční soustavě přišel a byl označen za takzvanou planetu trpasličí, tedy nikoliv klasickou. Hojně se přitom diskutovalo o politizaci problému, planet mělo být původně deset, což prosazovaly určité frakce, ale závěrečná rezoluce o planetách vyzněla v neprospěch menších cestovatelů vesmírným prostorem. A narozdíl od států budou asi planety tuto rezoluci respektovat. Co jim ostatně zbývá, ještě by na ně někdo mohl uvalit sankce, že? Zkrátka politika už opravdu rozhoduje o všem... I když... Do našeho dnešního tématu snad ještě příliš nezasáhla, tedy ne přímo. Ale občas by se člověk z politiky a politiků... Však víte co.

Na dnešek jsem tedy zvolila poněkud choulostivé téma. Na druhou stranu je to téma týkající se záležitostí veskrze lidských. Takže vlastně není, za co se stydět. Dalo by se říci... Přesto se lidé stydí... V časech ne zas tak dávných se dámy dotazovaly, kam se mohou jít přepudrovat, za ještě přijatelný byl považován dotaz: ,,Kde je tu toaleta?", přičemž toaleta původně označovala záležitosti kosmetické v kombinaci s volbou róby, tedy opět jakési přepudrování se... Za tolerovatelnou ještě bývá považována zkratka WC - tedy water closet. Počeštěná varianta klozet se už příliš neužívá. V běžné řeči dominuje slůvko záchod a chceme-li být vulgární, zmíníme hajzlík či nezdrobnělou variantu tohoto výrazu.

Jaké slovo používáte k označní oné místnůstky Vy? A co se Vám v ní kdy přihodilo zajímavého nebo směšného? Nebo Vašim známým? Nestyďte se a napište nám! Nejlepší příběh bude odměněn!

redakce@zena-in.cz

Reklama