I takový ranní pozdrav je vlastně rodinným rituálem. A třeba i ve formě jakéhosi pubertálního „zabučení“. Pořád lepší než nic. Ale já vás teď zdravím hezky nahlas milé Ženy-in: Dobré ráno! jdeme na dnešní téma.

Včera jsme vám přinesli rozhovor s psycholožkou Alenou Weberovou, specializující se na výchovu dětí v rámci rodiny a vztahy mezi rodinnými příslušníky. Mimo jiné jsme spolu probíraly rodinné tradice a rituály, stejně jako v dnešním rozhovoru s mladou maminkou, herečkou Míšou Maurerovou. S potěšením konstatuji, že obě dámy jsou příznivkyněmi rodinných rituálů. A věřím, že nejsou samy. Že je nás i v dnešním přetechnizovaném světě víc. Že dokážeme sáhnout po dětské knížce, zasednout společně u prostřeného stolu, sednout do auta a navštívit naše babičky a dědečky…

Tématem dnešního dne jsou rodinné tradice a rituály. Proč jsem si to téma vybrala? Protože je mi velmi blízké. Doufám, že vám také.

Téma 30. 3. 2012: Rodinné tradice a rituály

  • Dodržujete rodinné tradice a rituály?
    př. čtení pohádek na dobrou noc, rodinné výlety, přání k narozeninám a svátkům, nejen našim, ale i babičkám a dědečkům… ad.
  • Máte nějaké vlastní, nové rodinné rituály?
  • Vzbouřily se někdy vaše děti?
  • Vzbouřily jste se Vy?
  • Považujete dodržování rodinných rituálů za staromilské?
  • Snažily jste se rodinné rituály dodržovat třeba i po rozchodu s partnerem, když jste zůstaly s dětmi samy?

Napište vaše názory, životní příběhy i zkušenosti k tomuto tématu. Budeme se těšit.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Dva vybrané příspěvky odměníme balíčkem se sušenkami Oreo, každý v hodnotě 200 Kč.

foto

 

Reklama