Dobré ráno, krásné čarodějky! Startujte košťata, blíží se Filipojakubská noc. V sobota 30. dubna to vypukne. Lidé se sejdou u zapálených ohňů, aby oslavili příchod jara a symbolicky „nás“ chudinky upálili.

V každé ženě je kousek čarodějnice.

A my bychom na to měly být hrdé. Protože, jak říká i herečka Květa Fialová, čarodějnice nemusí být jen stará a ošklivá, ale je to žena krásná a chytrá (a že ona byla krasavice!).

Neumíme sice uhranout dobytek či přivolat krupobití, ale určitě umíme uhranout muže. :) No a ve středověku by možná už i to stačilo k upálení.

Buďme tedy rády, že jsme v současnosti, radujme se ze života, z příchodu jara, a o Filipojakubské noci to pěkně roztočme! A i když se většině z nás vzlétnout na koštěti asi nepodaří, přece jen bych ho doma nenechávala. :) Kdoví...

Pište - pište - pište

  • Pište vaše příběhy z pálení čarodějnic - ať už z těch co proběhly, a nebo jak se těšíte a připravujete na ty, co nás už tuto sobotu čekají!
  • Pište, zda nějakou opravdovou „čarodějnici“ znáte. Ať už v podobě kartářky nebo třeba vaší sousedky. :)
  • Pište jako vždy na náš redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se tentokrát obzvlášť těším, a proto jsem i vybrala „obzvlášť krásnou odměnu“ za ten nejlepší.

Přiletí k vám přímo z Filipojakubské noci (ale možná se ještě po cestě někde staví za kamarádkami, takže ji vyhlížejte z okna do 14 dnů. :))

carodej

Už letíííím!

Reklama