Přeji vám krásné ráno, milé čtenářky. Dnešní téma bude poněkud vážnější. Povídat si totiž budeme o moru pohlavních nemocí - AIDS a také o zodpovědnosti v sexu.

Pohlavní nákazy všeho druhu jsou ošklivá věc. Některé jsou jen nepříjemné, jiné jsou již vážné a mohou člověka poznamenat i po úspěšné léčbě na celý život. Smrtelnou variantou je pak nákaza virem HIV a onemocnění AIDS. Podle českých lékařů co do zodpovědnosti v preventivním testování na pohlavní choroby výrazně zaostáváme za Evropou. Týká se to především mladých lidí, kteří začínají nový vztah. Ženy myslí na ochranu před početím, ale na pohlavní nemoci, infekce a hrozbu AIDS zapomínají a velmi záhy vyměňují prezervativ za hormonální antikoncepci. Spoléhají na to, že jim se přece nic takového stát nemůže. Ale může...

Dnešní téma tedy zní: Požádaly byste svého nového partnera, aby se nechal testovat na HIV příp. i další pohlavní nemoci? Nebo věříte ve svůj „zdravý" odhad?

Toto téma opravdu veselé není, ale věřím, že vás zaujme a budeme na něj živě diskutovat, protože i tato věc patří k životu a neměly bychom na ni zapomínat.
Dnes se vás tedy budu ptát:

  • Myslíte si, že by se měli páry před započetím nechráněného sexuálního styku nechat testovat na AIDS a pohlavně přenosné nemoci?
  • Báli jste se někdy nákazy, když jste začínaly sexuálně žít se svým partnerem?
  • Mluvíte o těchto problémech se svými dětmi?/Máte to v plánu?

Své příspěvky, připomínky a názory posílejte na e-mail redakce@ zena-in.cz

Vítězka nejzajímavějšího příspěvku dnes získá opravdu exkluzivní cenu. Poprvé na Ženě-IN budeme soutěžit o unikátní test, který během 60 sekund odhalí přítomnost viru HIV v krvi. Více o INSTItestu a návodu na jeho použití se dozvíte ZDE