Nemyslete si, že tady dnes míním nad tématem smutnit. Ne, ne, my se dnes budeme na účet politiků hlavně bavit. A díky svobodě slova, kterou máme, se můžeme i vyjádřit, koho na Hrad ano a s kým raději pryč. Zdali nám to bude něco platné? …se alespoň pobavíme, ne?

Prosím? Že je politika v současné době spíše k pláči? Možná, ale vy zapomínáte, že jsme Češi s unikátní schopností.

Totiž, se schopností od srdce se zasmát i vlastnímu průseru!

A na dobré jitro vám představím několik možných kandidátů na budoucí hlavu země české.

 Anebo napřed HVĚZDNOU PECHOTU?

Tak jo.

aPrezidentský kandidát Jiří Paroubek
Narodil se 21. 8. 1952 mamince Věrce a tatínkovi Jiřímu. Maminka vázala květiny, tatínek velel výrobě v Avii Letňany. Malý Jiří strávil dětství u babičky a dědečka v Olomouci. V šesti letech přijel za rodiči do Prahy, kde se uhnízdil a vychodil základní školu. Nato se odebral na gymnázium a odtud na obchodní školu. Pod svá křídla ho po studiích vzaly Restaurace a jídelny, kde se bavil čísly. V náročných dobách totality ho zlá STB zařadila do svých análů pod krycím jménem ROKO, což bylo jméno Jirkova papouška. Jiří ale o svém členství nevěděl. Od roku 1970 byl Jirka, již vědomě, šestnáct let členem ČSS a stranicky vyrostl v člena UV ČSS. Od roku 1989 je Jiří věrný ČSSD a lidu. Je milý, nekonfliktní, kamarádský člověk, který nezkazí žádnou legraci. Jako prezident by dozajista působil ve své funkci důstojně. Jiří odmítá jakékoli násilí i zneužívání moci, je spravedlivý a miluje mladé lidi. Viz CzechTek 2005.

rPrezidentský kandidát Davíd Rath, a la Šalamoun.
David se narodil 25. 12. 1965 v Praze. Od roku 1990 pracoval jako interní lékař v nemocnici V Motole. Později jako licencovaný soukromý lékař. Jeho licence však byla neplatná, protože při žádosti o ni lhal. Byl obviněn z podvodu. Samotného Davida ale slovo podvod popudilo a pravil: „Byla to lež. Ale nebyl to podvod. Podvod je něco jiného než lež.“ David žije střídavě se dvěma ženami a je velikým zastáncem lidských práv a hlavně osobní svobody. Jako prezident by státu byl dobrou oporou v otázkách liberálního přístupu a nebránění v rozvoji jednotlivce. Se smyslem pro odlišení zdánlivě stejných věcí by byl spolehlivý i v roli nestranného posuzovatele.

Máte další do hvězdné pěchoty?

Téma dne se točí kolem politiků a možné přímé volby příštího prezidenta.

  • Máte představu o hlavě státu, pokud by prošla přímá volba? Máte tip?
  • Myslíte si, že by měla být na prezidentském křesle žena?
  • Jste spíše pro více testosteronu na takovém postu?
  • Líbí se vám ve funkci pan prof. Václav Klaus?
  • Myslíte si, že pan Václav Havel byl dobrý prezident?
  • Co postrádá nejvíc česká politika?
  • Jaké vlastnosti by měl, podle vás mít příští prezident?
  • Koho byste okamžitě z Hradu exportovali někam hluboko do podhradí?

Své příspěvky k dnešnímu tématu pište tradičně na redakce@zena-in.cz

Dnes vás čeká politická soutěž, vyhlášení minulé, Borec a Chcípák a hodně vašich názorů a příspěvků.

HEZKÝ DEN!

Reklama