Protože byl Valentýn, při online rozhovoru s milovníkem dobrého jídla Pavlem Maurerem došlo i na spojení jídla a erotiky. Tady je výběr otázek a odpovědí, které vás zaujaly:

Eva: Co je podle vás nejerotičtější jídlo?
Pavel Maurer(15:47): To, co vám udělá vaše milá přece? Pro muže je prý úžasným afrodisiakem mušle, co má na okrajích takové ty malé dírky (občas ji servíruje pan Konstantin Pleský v La Cambuse, osobně to zkoušel a prý funguje lépe než viagra). Pro ženy je určitě erotický muž v zástěře.

Monina: Nedávno jsem měla dost hrozný zážitek v pizzerii Coloseum na Andělu. Jídlo vypadalo, jako by to někdo doma doslova kydnul na talíř, žádná ozdoba, nic... a ještě nepříjemný číšník.
Pavel Maurer(15:49): Já chodím na italské jídlo jedině tam, kde vaří Italové - už máme v Praze dost možností!

Primka: Dobrý den, jakou restauraci v Čechách byste doporučil na oslavu Valentýna?
Pavel Maurer(14:59): Tu, kde můžete při jídle ležet na pohovce (jako to dělali staří Římané). Ale zatím tenhle marketingový trik nikoho nenapadl.

pako63: Umíte vařit? Pokud ano, co je vaše specialita? Prozradíte recept?
Pavel Maurer(15:06): 4minutový recept - steak z čerstvého tuňáka 2 minuty zprudka na panenském olivovém oleji k tomu limetku, sůl, mletý pepř a zelenou petrželku - je to jídlo k pomilování i po milování

Zdena11: Dřív se člověk neštítil zajít na oběd do nádražní restaurace, postupem času se ale z nádražek staly příšerné putyky... Myslíte si, že se vrátí doba, kdy se při čekání na vlak zase dobře najíme? Nebo o to nemají lidé zájem?
Pavel Maurer(15:25): Víte, když vám někdo prodává jídlo za 30 korun, nemůže v tom být nic kvalitního. Neřeším špínu a prostředí. Já bych navrhoval, ať si člověk raději namaže chleba máslem a bojkotuje špatné hospody - ať prostě padnou. Přijdou lepší.

Gabka: Já jsem taky milovník dobrého jídla, kdo by taky chtěl jíst, co mu nechutná, že... ale na odpovídání otázek bych asi neměla. V čem jste odborník? Chodíte po restauracích a děláte si čárky?? :-))
Pavel Maurer(15:39): Ano, pamatuji si, co jím, přemýšlím o tom, co jím, a hlavně velmi přemýšlím o tom, co si objednám. To je, myslím, jedna z nejdůležitějších věcí, neodfláknout to rozhodnutí. Tím předejdete mnoha zklamáním.

Pralinky_s_rumem: Souhlasíte s rčením, že láska prochází žaludkem ? :-)
Pavel Maurer(15:04): Konečně něco náznakově erotického. Když se mi někdo líbí, vždy mám takové lechtání kolem břicha - vy ne?

Celý rozhovor najdete TADY. Podívejte se i na stránky Pavla Maurera.

Tak príma víkend všem! Co dobrého uvaříte?

Reklama