Dobré ráno, milé ženy-in!

Když jsem dnes ráno jela do redakce, musela jsem myslet na to, jestli na vás těch vážných témat už nebude moc. V pátek trest smrti, a hned v pondělí zuby a zubaři, což někdy je - jak mi jistě mnohá z vás potvrdí - jen o malý kousek lepší. Spoléhám ovšem na to, že si každý rád postěžuje - a taky doufám, že jste o víkendu odpočaté a dobře naladěné, takže máte dost sil i na myšlenku na zubařské křeslo.

Nebudu ostatně předstírat, že mě tohle téma napadlo jen tak náhodou - moje paní zubařka mě čeká pozítří. Nic proti ní, je ta nejlepší, jakou jsem kdy měla. Vždycky mi přesně vysvětlí, co se mnou hodlá dělat, proč je to nutné, jaké jsou jiné možnosti a kolik mě to celé bude stát. Je to příjemná, pěstěná dáma, má smysl pro humor a voní (nikoli dezinfekcí). Ale co na ní mám ze všeho nejradši, je její pochopení pro lidský strach a bolest. Je schopná říct větu jako: „Já vím, že je to teď nepříjemné, omlouvám se, ale ještě malou chvilku to vydržte, už to bude." A když v záchvatu paniky zatínám prsty do opěradla a snažím se zhluboka dýchat, nehudruje na mě, nespěchá a uklidňuje mě lehkou konverzací.

A jakého zubaře máte vy? Na vaše příspěvky se jako obvykle těším na adrese redakce@zena-in.cz. Ten nejlepší bude tentokrát odměněn speciálním přípravkem nikoli do pusy, ale jen o kousek vedle - do uší. Aurecon spray doporučují ORL lékaři, slouží k šetrnému a bezpečnému čištění uší, jako prevence ucpání zvukovodu a přispívá k lepšímu slyšení.

 

Reklama