Nedostatek financí řeší stále více domácností, a to nejen v době koronakrize. Lidé často nemají ani na tak základní věc, jako je jídlo. Právě to jim pomáhá řešit banka, ta potravinová.
pe.jpg
Bojují proti plýtvání potravinami a zároveň nasytí ty, kteří nemají peníze na jídlo. To je hlavní poslání potravinových bank, kterých je v České republice aktuálně 15. Shromažďují potraviny, skladují je a následně rozdělují humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Standardně tak potravinové banky neposkytují potraviny přímo osobám v nouzi, ale dělají to pomocí odběratelských organizací. Tato záslužná činnost je velmi důležitou pomocí pro lidi v nouzi a pro rodiny s velmi nízkým příjmem.

Dobrou zprávou je, že PENNY věnuje 8 miliónů korun na další rozvoj potravinových bank u nás. Celkově tak jeho podpora logistických center České federace potravinových bank nad rámec běžné pomoci dosáhne výše takřka 20 miliónů korun. Společně tak startují nový projekt HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ.

PENNY poskytuje už od roku 2018 bezplatně centrální sklad České federace potravinových bank v Modleticích u Prahy. Nyní PENNY mimořádným darem ve výši 8 miliónů dělá další krok, který pomůže k efektivnější poskytování pomoci potřebným.

Dlouhodobě si uvědomujeme, jak důležitá je práce potravinových bank, proto jsme se rozhodli nad rámec naší běžné podpory udělat něco navíc,“ říká Jens Krieger, generální ředitel PENNY a doplňuje: „Pravidelně poskytujeme podporu a pomoc potravinovým bankám ve výši několika miliónů korun ročně. Hledali jsme možnost, jak tuto podporu rozvinout, a společně s ČFPB jsme se shodli na tom, že je potřeba posílit distribuční síť a zázemí celého systému, který pomoc lidem poskytuje.“
pe2.jpg
Dar ve výši 8 000 000 korun je proto určen na rozvoj sítě a celkovou logistiku poskytování pomoci. „Podpora společnosti PENNY na rozvoj naší infrastruktury a zázemí v posledních 5 letech s tímto darem dosáhne bezmála 20 miliónů korun. Jen díky ní se tak řadíme na evropskou špičku v rámci potravinových bank a za současné složité situace budeme moci naši síť dál rozvíjet a být potřebným blíž po celé zemi. Je to pro nás další krok, a díky této pomoci otevíráme další etapu našeho rozvoje,“ říká Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Společně s Českou federací potravinových bank PENNY současně startuje projekt HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ, jehož cílem je ještě více zefektivnit celý systém potravinové pomoci tak, aby se potraviny dostaly, co nejrychleji a nejefektivněji ke všem potřebným do všech regionů po celé České republice.

PENNY do potravinových bank přispívá pravidelně řadu let a je současně tradičním partnerem Sbírky potravin. Od počátku roku 2018 tak pomoc potřebným jeho prostřednictvím překročila hranici 400 tun potravin a drogistického zboží. V době pandemie podpořilo Sbírku potravin mimořádnými dary přesahujícími 10 000 000 korun, tedy více než 150 tunami potravin, a prostřednictvím přímé pomoci přispělo dalšími 60 tunami pomoci.
60c329e692723obrazek.png

Reklama