Březen se nám přehoupl do druhé poloviny, počasí nám přeje, a záhony volají po výsadbě. Není to ještě brzy? Ne, otužilé jarní zeleniny už klidně můžeme vysévat na venkovní záhon.

Sousedka je opět v předstihu. Ve svém fóliovníku už jede na plné obrátky a já teprve urovnávám záhony a plánuji, čím je osadím, nebo oseju. Letos jsem si dala závazek, že budu zeleninově soběstačná. Na podzim zasazený česnek už vystrkuje „růžky“, ale beru to spíš sportovně stylem pokus omyl.

Loni jsme dokonce zasadili brambory, mrkev a jahody. Ale záhon byl „hladový“, takže se toho moc neurodilo. Brambory se dopracovaly velikosti fazolí, mrkvičky jako žížalky, stejně tak tenké jako barevné, a jediné jahody, které nepohrdly neúrodnou půdou, sežral poník. Stejně žalostnou smrtí zašel hrášek a fazolky, které mi v předchozích letech přinesly bohatou úrodu

planting

Chybami se člověk učí, řekli jsme si s mužem a založili nový záhon. Z dosahu nenechavých býložravců a pěkně z gruntu, podle rady zkušených zahrádkářů. Kvalitně podložený slámou a proleželým hnojem, samozřejmě koňským, a pak pořádnou vrstvou kvalitního kompostu.

A teď už zbývá jen promyslet, co na něm stojí za to pěstovat. Tentokrát se to přece musí podařit.

Neznám totiž lepší pocit zahrádkáře, než si z vlastního záhonku sklidit vlastnoručně vypěstovanou zeleninu.

Které druhy zeleniny už se dají zasít do volné půdy?

Vybíráme druhy zeleniny, které snadno klíčí a jejich pěstování je poměrně jednoduché

  • Ředkvičky - to je vděčná zelenina, kterou zvládne vypěstovat i ten největší zahrádkářský zelenáč. Tato pikantní zelenina má mnoho tvarů a barev a sklizně se dočkáte pouhých pár týdnů po výsevu
  • Vodnice je u nás trochu opomíjená, přesto nenáročná rostlina připomínající ředkvičku. Bulvy jsou bílé vyjma části, která rostla nad povrchem země - ta je načervenalá, nafialovělá nebo nazelenalá. Chuťově připomíná nepálivou ředkvičkou nebo kedlubnu. Dá se jíst syrová i tepelně upravená.
  • Celer se spolu s mrkví a petrželí přidává do polévek, pod hovězí pečeni, ale i je výborný i k připravě vařeného nebo syrového salátu.
  • Mrkev je velmi oblíbená kořenová zelenina nasládlé chuti. Barva kořene může být nejen oranžová, ale i bílá, žlutá, červená, nachová, fialová i vícebarevná (např. zvenku fialová, vevnitř oranžová nebo bílá).
  • Jarní cibulka je vlastně brzy sklizená cibule, dá se využít celá včetně natě, která je křehká a výborně se hodí do salátů
  • Růžičková kapusta není náročná na pěstování. Je odolná proti menším mrazům, a proto vydrží na záhonu i přes zimu.
  • Hrášek je velmi chutná luštěnina, jejíž pěstování je velmi jednoduché. Hrách má hypogeické klíčení (dělohy pod zemí), a proto musí mít hlubší výsev (až pět centimetrů)

Nutno podotknout, že klimatické podmínky se v jednotlivých krajích liší, takže je potřeba mít na paměti, že můžou ještě přijít přízemní mrazíky. Proto by měl být záhon na chráněném místě, nebo můžeme rostlinky překrýt lehkou netkanou textilií.

Jak jste na tom s pěstováním vy, milé ženy-in. Už jste něco zasela do volného záhonu, nebo ještě vyčkáváte?

Čtěte také:

Reklama