Děkujeme čtenářce s nickem monkee, že se nám svěřila se svou ideální dobou, ve které by se cítila dobře. Která to je, to se dočtete v jějím příspěvku

Dobrý den kráskám i „ženským do nepohody“

Já a ideálem krásy? Toho bohdá nebude... :-)

Ale co by se mi líbilo a  v čem bych se cítila dobře? Byla by to určitě móda začátku 20. století, secese. Doba mládí mé babičky. Při lehkém otesání mé figury do štíhlé linie té doby a patřičném domalování zevnějšku (a úpravy účesu) si dovedu sama sebe představit, jak špacíruji v slunečném odpoledni někde po korzu se slunečníkem v ladné ručce. Mezi superkrásky té doby bych asi nepatřila, ale typově bych asi zapadla lépe než dnes. 

Bum a probuzení. Tvrdou realitu začátku 21. století mi připomíná tu bolest v kyčli, tu ztuhlé prstíky na rukou, prostě roky jsou tady a narodila jsem se asi tak o sedmdesát  let později. Tak aspoň ukázky toho, v čem bych se tehdy asi procházela.

secese

saty

 

Jsem rozmarná, takže jedny šatky pro běžný provoz a druhé do společnosti.

Vaše monkee

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Ta večerní toaleta je překrásná a dala by se nosit klidně i dnes

Máte také nějaké vysněné šaty, milé ženy-in? Nestyďte se za své představy. Pošlete nám také obrázek šatů, do kterých byste se ráda oblékla. V jaké době byste se cítila dobře? Do kterého období byste se svou vizáží nejvíce hodila? Zahoďte skromnost a pochlubte se. Berte naše dnešní téma jako hru.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama