Chlupatý mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego a prehistorická kryso-veverka Scrat jsou opět mezi námi a dnes 6. dubna 2006 přicházejí do České republiky premiérově s novým příběhem. A jaká je Doba ledová 2 – Obleva?

  

Pár dní předtím, než jsem se vypravila na předpremiéru animovaného filmu pro děti i dospělé Doba ledová 2 – Obleva, jsem se podívala na jeho první díl. Možná mi to nebudete věřit, ale snímek z roku 2002 jsem viděla poprvé.

Všichni okolo slibovali báječnou podívanou, ale mně z nějakého důvodu 5(marhule)pořád příběh z prehistorického světa unikal. A tak se tentokrát záměrně nevyhnu srovnání obou dílů.

 

Opět se setkáváme s hlavními hrdiny, ale nejen s nimi. Ve vodním parku, ve kterém tři přátele žijí, najdete i další zvířátka a jejich mláďata. Opět začne putování z jednoho bodu do druhého. Tentokrát však nejde o záchranu někoho dalšího, ale jich samotných. Svět kolem nich totiž začíná tát čím dál tím více.

 

Oproti prvnímu dílu zde dostává větší prostor kryso-veverka Scrat. Její touha navždy opatrovat svůj žalud ji opět staví do nebezpečných situací a její nešťastné oči, když její „miláček“ mizí v nenávratnu, vyvolává v divákovi smích i soucit.

 Kdybych si měla vybrat, s kým bych se chtěla především setkat v případném dalším pokračování – byl by to právě Scrat. Ale nemůžu také zapomenout na dobráckého mamuta Mannyho.

 

 

Zatímco v prvním dílu to byl spíše morousovitý tvor, v pokračování se v něm probouzejí stále více ambice založit si rodinu. A ve chvíli, kdy potkává Ellie – mamutí slečnu, svitne mu naděje v očích. Ale s žádnou ženskou, která má komplexy, to není lehké, a to ani s Ellie.Ale zatímco mě většinou animované zvířecí milostné příběhy dojímají, tady romantika trochu vázne. Snaha skloubit vtip s láskou příliš nevyšla, a tak se případný milostný happy end už ani příliš nepředpokládá.  

 

Režisér Carlos Saldanha se snažil do snímku vložit vše - lásku, napětí, smích, více postav, skrývaný strach, zamotanější děj. Ale nevím, zda neměl někde trochu ubrat, aby tato kombinace nezpůsobila tak trochu zmatek.

Osudy druhých dílů bývají trochu obtížné. Na jednu stranu si zajišťují velký počet diváků, kteří si oblíbili první díl, ale na druhou stranu se vystavují porovnání. A jak na tom je Doba ledová 2 - Obleva?

Doporučuji dospělým i dětem. Je to legrace, jen někdy trochu zamotaná...  Ale všechny případné minusy jednoznačně vynahradí Scrat a jeho milovaný... žalud.


Doba ledová 2 – Obleva
(Ice Age 2-The Meltdown)

 

Režie: Carlos Saldanha
Hrají: Český dabing: Jiří Lábus,

Ota Jirák, Zdeněk Mahdal,

Kateřina Brožová, Zbyšek Pantůček,
Jan Maxián, Martin Písařík
Scénář: Jon Vitti
Hudba: John Powell
Premiéra: 06.04.2006Viděla jste Dobu ledovou? Jak se film líbil vašim dětem?
Máte ráda animované snímky se zvířátky?
Vypravíte se do kina za dalším příběhem mamuta Mannyho, lenochoda Siga, tygra Diega a milovníka žaludů Scrata?
Reklama