Dobrý den,

zdravím redakci.

Všimla jsem si, že se v poslední době párkrát objevila výtka, že je magazín ž-i lehce pragocenrický. Tak mne napadlo, že by se vám třeba mohlo hodit pozvání na hudební festival ve Znojmě.

Kvalitní kulturní akce se nekonají jen v Praze. Akorát ty mimopražské mají menší publicitu :)

Kristýna
-------------------------
Mekka moravského vinařství, město Znojmo, ožije mezi 7. a 16. červencem druhým ročníkem hudebního festivalu, letos s podtitulem (Ne)vinné degustace Mozarta.

Znojmo je skvělou příležitostí nejen pro ty, kteří mají rádi dobrou hudbu, ale i pro znalce a milovníky kvalitních moravských vín. Každý koncert totiž bude zaštítěn nejlepšími vinaři regionu a spojen (L) s degustací jejich produktů. Z nejznámější jmenujme třeba Stanislava Mádla.

Dramaturgie znojemského festivalu je pojata jako paralela k životu samotného W. A. Mozarta. Spolu s ním se Mozart znovu narodí, poroste, a pak také zakončí svůj život slavnostním Requiem d-moll.

Tvůrci festivalu přistoupili k tématu velmi kreativně. Krom klasických koncertů vážné hudby se dočkáte mimo jiné i jazzových variací mozartovských skladeb při akci ´Mozzzart´ či  recitálu ´malých Mozartů´- tedy současných dětských hudebních géniů.

Roli patrona festivalu přijal vynikající český houslista Pavel Šporcl.

Letošní ročník je propojen s hudebním festivalem v rakouském Retzu, a to třemi společnými dny. Zájemci si tak mohou za kulturou odskočit i za hranice. Vzhledem k tomu, že festival si teprve buduje svou pozici v kulturním povědomí občanů, je možné na něm shlédnout velice kvalitní vystoupení za nízké ceny.

Máte-li tedy pocit, že popíjení kvalitních moravských vín při poslechu krásné hudby předních umělců je pro vás to pravé, neváhejte a vyrazte do Znojma.

Více informací, kompletní program i ceny vstupného naleznete na domovských stránkách festivalu www.hudbaznojmo.cz.


Připomínám dnešní téma:

Nákupy z druhé ruky

Jaké s nimi máte zkušenosti?

Chodíte do „sekáčů“?
Vyberete si tam?
Máte doma nějaký originální kousek za pár korun?
Pochlubte se!

Co říkáte na nakupování v second handu?
Proč byste tam nikdy nešla?
Co vás na takových obchodech odpuzuje?

A co blešáky nebo vetešnictví?
Lákají vás?
Byla jste na blešáku někde v zahraničí?
Popište nám své zkušenosti a zážitky!

Koupila byste si auto v autobazaru?
Jaké s tím máte zkušenosti?
Co nákupy přes inzerát?

Kdy se vám nákup z druhé ruky nevyplatil?

Napište:
redakce@zena-in.cz

Reklama