Titulek přesně vystihuje můj osobní  interval obměny telefonního přístroje, píše hned úvodem svého příspěvku čtenářka s nickem TTT.

Mám ho, dokud slouží. Občas i trochu déle, protože ho mám na háku a tak si ani nevšimnu, že již dosloužil. Když jsem ho naposledy nabila, hulákal manžel blahem, že se mi po třech dnech může konečně dovolat, když něco potřebuje.

To je právě to. Každý pořád něco potřebuje. Ale jak nejde o život, tak jde o prd, řekl by klasik. A pokud o život jde, nechť vytočí 112 a ne mě. Nevím ani jak se hasí průšvih natož požár a o tepenném krvácení mám hrubou představu z historických a akčních filmů.

Nejčastěji využívám aplikaci volání. Ona to asi není aplikace, někdy spíš komplikace. Stejně jako přijmutí hovoru. Stěžejní filozofií je, že mám telefon na telefonování, což je v dnešní době šokézní, out a vůbec nepochopitelné zvlášť pro děti a telefonistky. I když mentálně je to často totéž.

Smsky stvořil nějaký intouš, kterého nebavily koresponďáky nebo mu nechutnalo lepidlo z olizovaných poštovních známek. Kdybych chtěla někomu něco sdělit a u toho čekat, až si milostivě všimne, že mu na telefonu pípla, zabučela, zařehtala nebo zavibrovala smska, tak to patrně udělám. Pokud chci někomu něco sdělit, ocením, pokud tomu věnuje pozornost a pro jistotu se nezdržuji s honěním klávesnice, ale vyťukám číslo a zavolám.

Jestli mi telefony usnadňují život? Spíš učitelkám mých dětí. Zatímco dřív musely potupně čekat na nejbližší rodičák, nebo psát elaboráty červenou propiskou na zadní stranu žákovské knížky, dnes o velké přestávce žalují zatepla mobilem. Až nebudu líná, jejich čísla si uložím se jménem a budu konečně vědět, kdo mi volá, což mi dá férové právo se rozhodnout, zda to zvednu.

To jsem baba škaredá co.

Pracovní úraz. Přes den mám na povel tři telefony , přičemž většina volajících podstoupila bolestné rozhodnutí zda přemýšlet nebo zavolat a zvolila možnost druhou. Takže na svém mobilu v osobním volnu nejvíce dokáži ocenit, když jen tiše leží a neotravuje.

Maucta

Milá TTT, tak to oceńuji pokrok ve školství, že učitelky chrání naše lesy

Text nebyl redačne upraven

A co vy, milé ženy-in, vyjádříte se také k tomuto tématu?

  • Jak využíváte svůj telefon?
  • Pokud máte „chytrý“ telefon,  využíváte aplikace?
  • Jaké konkrétně? Jaké vám usnadňují život a jaké máte pro zábavu?
  • Kterou aplikaci využíváte nejčastěji?
  • Kterou považujete za nejužitečnější?
  • Jak často telefony měníte? Musíte mít vždycky poslední novinku?
  • Kdo má u vás v rodině nejlepší telefon?
  • Jaký telefon mají vaše děti? Jsou náročné, nebo se nachají „odbýt“ zděděným přístrojem po rodičích, či starších sourozencích.
  • V kolika letech měly svůj první mobil?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama