Stále dobýváme zaniklé obce. Další čtenářkou, která podnikla expedici na místo, kde kdysi žili lidé, ale dnes jsou zde jen rozvaliny, je Deta. Za cíl své výpravy si vybrala Muzlov na Moravě...

Opět se hlásíme s úspěšným dobytím jedné z námi vyhlášených zaniklých obcí. Tentokrát jde o obec Muzlov, která musela ustoupit ochrannému pásmu Brněnského vodovodu. Expedici na místo podnikla čtenářka Deta.


Dobrý den!

Posílám vám fotku z Muzlova, jsme tam s naším psem u kaple Svatého Františka Xaverského. Bohužel se již brzy stmívá, tak je fotka nic moc.

Muzlov009

Posílám ještě pohled na kapli zepředu.

Muzlov

 

Pozůstatky pozdně gotické kaple z období před rokem 1860. Věž je zasvěcená Svatému Františku Xaverskému, později okolo roku 1860 k ní byla přistavěna kaple. Z interiéru kaple se zachoval pouze zvon, posvěcený v období II. světové války a sochy Panny Marie Lurdské a Svatého Josefa. Sochy jsou dnes uloženy v Březové nad Svitavou a zvon je na farnosti ve Svitavách. Stavba je dnes jedním z mála viditelných důkazů existence obce. Ze stavby v současnosti zbyly pouze obvodové zdi při silnici vpravo ve směru na Hradec nad Svitavou na zalesněném návrší. Dnes jsou pozůstatky kaple zarostlé náletovými dřevinami. Žáci místní základní školy v Březové nad Svitavou v současné době pomáhají s obnovou tohoto místa. (zdroj Wikipedie)

S pozdravem čtenářka,
Deta


Deto, děkujeme za snímky a posíláme za ně balíček vlasové kosmetiky GARNIER FRUCTIS.

Tímto „zářezem“ ale dobývání zaniklých obcí nekončí. Ještě stále máte šanci objevit mnohé další! Zajímá vás, které? Seznam najdete zde...

Kam dál? Další již dobyté obce

Reklama