O svých cestách nám napsala čtenářka Carmi. Viděla toho už hodně a zdaleka ještě nekončí. Její vyprávění si teď můžete přečíst.

Přiznám se, že Vám trošku závidím, co všechno už jste viděla. Ale v dobrém. :-) Moc děkuju za příspěvek, milá Carmi, a přeju hezký den.


Tak jako hodně žen-in, i já ráda cestuju. V posledních letech jsem se podívala několikrát do Thajska, jednou na Srí Lanku, dvakrát do USA. A taky jsem absolvovala pár cest po Evropě. Miluju například Rakousko - je nám hodně blízké a to nejen vzdáleností. Připadá mi tam všechno takové čisťounké a upravené, lidi příjemní a dobrá kuchyně. Taky často jezdím (tak 2x ročně) do Španělska, kam se mi odstěhovala dcera. Vždycky spolu uděláme i nějaké výlety, takže už jsem poznala i jiná města než Madrid, ve kterém dcera žije.

Miluju Řecké ostrovy. Nejvíc se mi líbila Lefkáda. Ale také Korfu je mým oblíbeným ostrovem.

Vždycky se snažíme cestu udělat co nejlevněji. Jinak bychom tolik cestovat nemohli.

Do vzdálenějších destinací jezdíme zásadně bez cestovek. Letenky kupujeme s velkým předstihem, takže jsou levnější. Třeba letenka do USA nás vloni přišla na 14 tisíc. Přes internet si pak taky objednáme hotely a auto. Na internetu se podíváme na více půjčoven a vybereme tu nejlevnější. Je mezi nimi velký rozdíl. Kdybychom si půjčily loni v New Yorku auto na 2 týdny, stálo by nás asi 14 tisíc. Tak jsme zajeli do Newarku a auto nás vyšlo na 6 tisíc. Bereme si s sebou noťas, a tak přímo na místě i můžeme třeba změnit trasu, když zjistíme, že máme něco zajímavého poblíž.

Po Evropě zase jezdíme s cestovkama a to na poslední chvíli. Jsme schopni se zabalit třeba do druhého dne. A jezdíme po prázdninách. Jednak si prodloužíme léto a jednak je to zase o něco levnější. Letos ale nevím, zatím je prý last minut zájezdů málo.

Přeju všem ženám krásné zážitky z cestování a přikládám jednu fotečku.

taj

Carmi

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Dnešní téma: Jak nejraději cestujete?

  • Který způsob cestování máte nejraději?
  • Auto? Vlak? Autobus? Kolo? Pěší chůzi? Letadlo?
  • Nebo třeba balón?
  • A proč?
  • Máte nějakou zajímavou historku z cest?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek, knížku 50 výletů na rozhledny (nakl. Ikar). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je CESTY.

roz

Reklama