Tohle pořekadlo si naše čtenářka s nickem Peggy 89 poupravila a věří, že si svůj díl smůly už vybrala. Tři zlomeniny a dost. To jsem zvědavá, jestli ji některá z vás dnes překoná. Přečtěte si, jak ke svým úrazům přišla

Ke své první sádře jsem přišla, když jsem narazila do zdi. V té době jsem ještě chodila do sokola a tam jsme hráli nějakou tu hru, jak se přebíhá z jedné strany na druhou, a nesmí vás chytit. Já sice přeběhla bez toho, aby mě někdo chytil, ale měla jsem před sebou nataženou ruku, zeď mi bohužel neuhnula, tudíž jsem do ní narazila. V tu chvíli se mi prst přetočil nahoru. Dolů šel dát bez problému jen už mi pěkně opuchnul a zmodral, takže jsme jeli do nemocnice kde mi dali mou první sádru.

Druhou sádru jsem dostala asi o rok později, když jsem šla tam kam jsem měla zakázáno a překutálel se mi přes ruku velký betonový válec. Když jsem měla tuhle druhou sádru, tak jsme ve škole psali diktát a já i když jsem byla pravačka se zlomenou pravou rukou jsem musela psát taky. Když jsem řekla, že mám zlomenou ruku, tak mi učitel řekl, tak to napiš levou. Diktát jsem tedy napsala, ale víc jak polovinu jsem toho nestihla a známka byla 5 - protože to bylo napsáno nečitelně. To se rodiče naštvali a zašli do školy a tak mi učitel tu pětku zrušil. Nevím asi si myslel, že jsem si schválně zlomila ruku, abych se vyhnula diktátu :-)

Moje třetí a poslední zlomenina byla klíční kost. To jsme si se sestrou hráli s balónem a jeden kluk nám ho vzal. Máma nám říkala , jsme šly ven, že jestli se s tím balónem něco stane, tak že nový už nedostaneme. Snažila jsem se balón tomu klukovi vzít, ale ten mě shodil na zem a já bohužel dopadla přímo na ruku. Rameno zůstalo ohnuté dopředu a nešlo s ním pohnout. Odvezli mě teda do nemocnice, ale tam nastal ten problém, že jsem neuměla vystoupit z auta. Když se mi to povedlo a došli jsme k doktorovi, tak mi musel kost narovnat. To udělal tak, že mi jí prudce trhnul dozadu.

Pak jsem dostala kolem obou rukou takové popruhy které jsem nemohla sundávat. Popruhy jsem měla jít sundat v pátek a hned v sobotu jsme měli jet na dovolenou, tak doktor řekl , si je mám ještě na cestu raději nechat a ruku potom postupně rozcvičovat.

Nesměla jsem dělat žádné prudké pohyby a měla jsem zakázano ten týden ještě plavat .  Samozřejmě jsem byla ve vodě hned první den, to jsem jen šlapala vodu. Ale další dny už jsem pomalu plavala u kraje. Třetí den už jsem jezdila na tobogánu a snažila se přeplavat celý bazén, asi 2 metry před koncem mi nějak došly síly, ale ještě jsem se k tomu kraji doplácala :-)

Říká se, že do třetice všeho dobrého tak doufám, že tím zlomeniny skončí.

Peggy89

Milá Peggy, jste autorkou druhého příspěvku dne a možná i dnešní rekordmankou co do počtu zlomenin.

Co vy na to, milé ženy-in? Ne že byste se měly trumfovat, ale máte také nějaké zkušenosti se zlomenými údy? Jak jste k nim přišly, a jak jste je léčily? Měly jste sádru? Jak se vám s ní žilo? Co vám činilo největší potíže?

Napište nám na téma „Sádra“ ma adresu: redakce@zena-in.cz