Přesně 4. května se v Třeboni rozjede už pátý ročník mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest. Příznivci tohoto žánru si přijdou letos opravdu na své – do soutěže se příhlásil rekordní počet téměř 1100 snímků.

„Je to číslo srovnatelné s účastní na světově proslulém festivalu animovaných snímků v Hirošimě,“ doplňuje programový ředitel Tomáš Rychetský.

 

Vzrůstající obliba tohoto filmového svátku se pozitivně odráží i na rostoucí návštěvnosti, podle organizátorů se do Třeboně letos přijede podívat okolo třiceti tisíc diváků. „Těší nás, že Anifest každým rokem nabírá na síle a nabízí novinky. Letos nás velice překvapilo množství filmů přihlášených do soutěže,“ dodává ředitel AniFestu Petr Slavík a pochvaluje si, že i obsazení poroty je kvalitní.

Hodnotit animovanou tvorbu letos bude i paní Clare Kitson z Velké Británie, dlouholetá producentka animovaných snímků pro britskou stanici Channel 4 nebo Jana Pilling – ředitelka cen British Animation Awards.

 

Ani letos organizátoři nezapomněli na doprovodný program – přichystáno je kromě již tradičních veřejných projekcí také několik animačních worshopů a také lákavé vystoupení populární skupiny Monkey Bussines.

AniFest potrvá až do 10. května a pokud nestihnete zajet do Třeboně, můžete se podívat na ukázky nominovaných filmů na http://live.atlas.cz/anifest/

Reklama