Nejen na jednodenní výlet můžete vyrazit do zajímavých a trochu tajemných Dětenic - v okolí je toho k vidění spousta! Pozvánku zaslala čtenářka Telelot.

Posladní pozvánka dnes dorazila od čtenářky Telelot, která by chtěla poukázat na krásu Dětenic a jejich okolí...


Hezký den všem,
ráda bych vás pozvala na zajímavé, netradiční a trochu tajemné místo, a sice do Dětenic, nedaleko od Jičína. Buď vyražte na jednodenní výlet - prohlídka zámku s pivovarem a pak oběd, nebo vícedenní (v okolí je spousta zajímavostí, město Jičín nebo zámky Staré Hrady, Sobotka a Loučeň) se středověkým ubytováním. Ovšem pozor, není to nic pro „slabé povahy“, kdo nevydrží „ostřejší“ slovíčko, ať tam radši nejezdí:o) V krčmě i v hotelu Vás totiž přivítají jako ve středověku: „ „Tak co budete žrát, bando?“; „Áááá, ty stará ochechule, ty si zase byla líná vařit, co??“; „Hej šenkýři, 3x kozí chcanky (džus) a jednu naprděnou vodu (perlivá minerálka)“... o takovéto hlášky tam není nouze. Ubytování v kouzelných dobových pokojích, ale nebojte, příslušenství nechybí, jen je šikovně zamaskované, např. sprcha se skrývá v zahradní konvi, WC připomíná latrínu, ale nakonec zjistíte, že je splachovací... V noci Vás čeká překvápko, najednou se probudíte a slyšíte kroky jako ve sklepení, otáčení klíčem, cvaknutí zámku, skřípot dveří, mužský i ženský jekot, dusot koní, odbíjení hodin na věži... i já dospělá jsem se opravdu trochu „bála“. Ubytování je se snídaní, snídaně velmi bohatá - obsluž se sám ze středověkého bufetu, horká voda na kamnech s pecí v obrovském hrnci - na čaj a kávu, další hrnec s polévkou. Počítejte ovšem s vyšší cenovou skupinou, v krčmě jsou ceny jídel od 190 Kč výš, pivo za 39, nealko 35 :o). Ale porce jsou veliké a samé speciality, tak pro 2- 3 osoby, takže se klidně „nažerete“ z jednoho pekáčku :o):o) a TEN ZÁŽITEK (nechybí středověká hudba, kejklíři, žebráci, tanečnice...) za to opravdu stojí. Přeji Vám, ať se Vám tam líbí jako nám!!

det

Telelot

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou kontrolou.

Téma dne 7. května 2012: Kam na výlet

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Pro dvě přispěvatelky, které tu mám dva výletní balíčky obsahující spray Bergasol Bronzage Passion SPF 10 a pro rychlou energii Deli pistáciovou. Jejich nicky se dozvíte dnes 7. 5. 2012 okolo 16.30 hodin

deliberg

Reklama