Máte ráda cestopisy? Ať už knižní, rozhlasové či televizní? Pak budete jistě potěšena, protože Česká televize připravila jedenáctidílný cestopis Na cestě.

Podíváte se na netradiční místa. Dozvíte se něco nového o zemích, které máte možnost vidět jen na mapě.

V pořadu bude k vidění například to, jak probíhá kávový obřad v Etiopii. Jak vypadají stromy dračí krve na jemenském ostrově Socotra. Poznáte, jak se cítí skokani, kteří se vrhají z vysokého útesu do tichomořských vln v mexickém Acapulcu.

Pořad připravila produkční společnost FRMOL, s. r. o., která uspěla v konkursu na tento žánr. Důležité byl fakt, že se zaměřují především na oblasti, které nejsou příliš známé. "Všichni posuzovatelé označili projekt společnosti Frmol za nejlepší. A to jak z hlediska celkového dojmu, tak ve většině jednotlivých úkonů, které podmiňují vznik kvalitního filmového nebo televizního díla. Osobně bych zmínil především výbornou kameru, osobitý střih, vtipný a zasvěcený komentář," řekl dramaturg pořadu Jan Tobiáš.

Dozvíte se něco z historie, kultury a života daných zemích. Komentátory pořadu budou Miroslav Donutil a Jiří Bartoška. "Úkolem České televize je mimo jiné informovat a bavit. Spojení těchto dvou atributů je velmi vstřícným krokem směrem k divákům, kteří se tak zábavnou formou mohou dozvědět spoustu zajímavých informací. Jiří Bartoška s Miroslavem Donutilem jako mistři hlasu skvěle do této koncepce zapadají a vytvořili velmi osobitou moderátorskou dvojici," vysvětlil výběr komentátorů Tobiáš.

První díl je tu už dnes 6. února od 21 hodin na ČT1. A kam vás pořad Na cestě poprvé zavede? Třeba až za židovskou komunitou uprostřed muslimského státu - podíváme se do Jemenu.

A příště 13. února se vypravíte do bohatého daňového ráje Normanských ostrovů, kde rostou nejlepší brambory a platí půvabné středověké zákony - do "starého" Jersey. Ráda byste se dozvěděla více o Acapulcu nebo Seattlu či Madeiře, tak si nenechte ujít ani další díly Na cestě. 

Láká vás nový cestopisný pořad Na cestě?
Zajímají vás cestopisy, nebo raději poznáváte země na vlastní oči?
Byla jste v Jemenu? Chystáte se do Jersey?
Jste nejradši doma v Čechách?

Reklama