píše ve svém příspěvku na dnešní téma čtenářka s nickem Dispečerka. A k tomu voňavý prací prášek a sušenou levanduli. Oblečení krásně voní a je chráněněo proti milům. Možná stojí tyto rady za následování

Zazimování kožichů a bund

Zimní šatstvo uklízím velmi ráda, protože můžu vytáhnou to jarní a na to se vždycky těším. Ta jarní sáčka, lehčí bundičky – to bude paráda! Kabát i kožich s radostí ukládám do skříně (v přízemí v bytě u mamky, protože u nás doma ve skříních na to prostory fakt nemám).

Do skříně dám voňavá mýdla, hezky vonící otevřený prášek na praní a usušenou levanduli (proti molům). Kabáty pravidelně kontroluji a skříně větrám. Pokud jsou nějak znečištěné, dávám je vyčistit do čistírny. Zimní bundy po zimě vyperu v tekutém pracím přípravku, který zajišťuje zachování impregnace. Je sice dost drahý, ale za tu službu to stojí. Zatím se mi barvy kombinovaných bund neslily, snažím se kupovat kvalitní oděvy. Ne tak často, ale fakt kvalitní. No a po vyprání bundy uložím do skříně ke kabátům. I když mě domácí práce moc neberou – téhle prácičky se už nemůžu dočkat!

Zdraví Dispečerka

Milá Dispečerko, díky za užitečné rady s levandulí a mýdlem. Určitě stojí za následování

Text nebyl redakčně upraven

Jak udržujete své zimní bundy a kabáty vy, milé ženy-in? Dáváte i „péřovky“ do čistírny, nebo je perete doma? Kupujete bundy a kabáty už s ohledem na to, jestli se dají prát, nebo se musí chemicky čistit? Máte doma něco náročného na údržbu?

 Jak často během zimy bundy perete, nebo dáváte čistit? Máte nějaké fígly, jak na to?

Už jste něco nedopatřením zničila? Už vám někdy něco poškodily v čistírně? Reklamovala jste to? S jakým úspěchem?

Kam sezonní oblečení ukládáte? Dáváte je do speciálních pytlů a vakuujete, nebo je pověsíte do skříně na jiné místo?

Napište nám, podělte se o své zkušenosti a názory na:redakce@zena-in.cz 

 Co můžete získat za svůj příspěvek?

Zajímavou knihu „Se šarmem Pařížanky“ a výbornou kávu Carte Noire

cena

Reklama