Prázdniny utekly jako voda a většině z nás zůstaly jen hezké vzpomínky na letní dovolenou a fotografie uložené v šuplíku. Bohužel, čas se nedá zastavit a tak hlavně školáci, i ti nastávající, a jejich rodiče přemýšlejí, co asi budou do školy v tom dalším roce potřebovat.

Pro ty, kteří nejdou do školy poprvé, je vše snadnější. První den si vezmou jen poznámkový blok a těší se na slavnostní oběd a na setkání s kamarády, s nimiž se budou dělit o své prázdninové zážitky. Co ale takoví prvňáčci, kteří jsou do školy poprvé? Jak takového školáka či školačku vybavit? Jejich rodiče mají jistě slabé spaní již několik nocí dopředu, pořád dokola si opakují seznam věcí, které bude jejich brouček ve škole potřebovat, co si obleče a snad proboha na nic nezapomněli. Je to přece den s velkým „D“ také pro ně.

Jak ale vybrat to správné, když obchody dnes doslova praskají ve švech a nabízejí širokou škálu per, tužek, pastelek, fixů, penálů a vlastně všeho, co si jen umí malý školák představit. Jak se v té záplavě zboží orientovat a jakých zásad se držet? Důležité je vše si předem vyzkoušet, dát dítěti možnost napsat si s tužkou či perem pár řádků, aby vidělo, jak mu psací potřeba sedne do ruky. Nebojte se proto vyzkoušet i několik druhů. V obchodech jsou často tak zvané testovací panely, u kterých je možnost produkty dle libosti vyzkoušet. Snad na všech místech republiky proto můžete v těchto dnech potkat v papírnictvích STABILO promo týmy se svými testovacími stanicemi, zkoušejte proto dle libosti. Navíc se můžete zúčastnit soutěže a vyhrát. (Seznam prodejen zapojených do akce je uveden na www.stabilo.cz)

Speciálně prvňáčci uvítají ergonomický roller s názvem STABILO ´s move easy, který kombinuje výhody kuličkového pera s inkoustovou stopou. Díky odborně vyvinutému designu s důrazem na ergonomii zvyšuje toto pohodlí při psaní na maximum. Velkou předností je, že nabízí variantu zvlášť pro leváky a praváky, která respektuje odlišnosti při jejich psaní.
Precizně navržený tvar rolleru skvěle padne do každé dětské ruky. Charakteristické zakřivení rolleru opisuje hřbet ruky, čímž ji částečně odlehčuje při psaní. Použitý kvalitní protiskluzový materiál a tvarování umožňuje, že ruka může psát volněji bez zbytečného soustředění na správné držení pera, které často způsobuje únavu. Palec a ukazováček pohodlně přilne do tvarových prohlubní. Speciální hrot rolleru nemá žádné ostré hrany a proto jemně klouže při psaní po papíru, dodá přesnou dávku inkoustu, tedy nezpůsobí žádné kaňky na papíru, žádné umazané prsty ani opotřebované hroty. Inkoustové náplně obsahují vždy nový hrot a jsou k dispozici v černé, modré a nově červené barvě. Mezi dětmi je ´move easy taky někdy nazýván delfínem, se kterým prostě musí držet pero správně, nebo jim prostě nepíše!

První dny se ale perem ve škole nepíše. Aby si ruka zvykla na pravidelnou zátěž, používají děti zpočátku tužky a pastelky. I tady má STABILLO pro děti pomocnou ruku – trojhranné nelámací pastelky. Také trojúhelníkový tvar donutí dítě k správnému držení. Pastelky jsou k dostání jak ve standardní velikosti, tak ve verzi zkrácené.

NA BARVĚ ZÁLEŽÍ

Škála barev, ve které jsou dnes školní pomůcky vyráběny je opravdu nepřeberná. Nechte dítě, aby si samo zvolilo barvu, která se mu líbí a je mu nejbližší, dejte mu pocit, že už je dost velké na to, aby se mohlo samo rozhodnout, co potřebuje. Hlavně holčičkám se bude určitě líbit sada STABILO Mininis Hand-bag v růžové kabelce na zip. Ta se dá využít i jako hezký doplněk nejen do školy a tak se odvážná školačka může rázem proměnit v křehkou princeznu s kapsičkou plnou „dívčích zbytečností“.  Kluci zase uvítají STABILO ´s move elastic writer. Je určen pro kluky, kteří rádi sportují a chtějí svoji energii všem ukázat, a to úplně všem, hlavně paní učitelce, ale jinak, než zlobením – krásným rukopisem.

Vzhůru do papírnictví

Pastelky, tužky, sešity, pera, propisky, fixy... Co tedy vlastně koupit? Děti zpravidla prahnou             po velkých sadách pastelek.
A kupovat celé sady se navíc vždycky vyplatí, za nižší cenu, pořídíte více a častokrát i s hezkým obalem, penálem nebo pouzdrem. Děti mají rády pestré barvy, určitě je zaujmou zvýrazňovače STABILO BOSS MINI FASHION. Jedná o limitovanou sadu zvýrazňovačů, které jsou malé, ale jen vzhledem. Na ostrosti barev velikost rozhodně neubrala. Jistě zaujmou barevné potisky s modelkami a modely.

Nové fixy STABILO TRIO Scribbi jsou určeny hlavně pro předškoláky, ale prvňáčkům se budou hodit.  Na první pohled upoutají robustním trojúhelníkovým tělem, které se snadno drží, což je velmi důležité zejména u malých kreativců, jenž se malovat či psát teprve učí. Jejich malé ruce zůstanou díky skvělé ergonomii bez únavy i po dlouhém používání. Vaše děti si Scribbi oblíbí nejen díky jejich pohodlnému, specifickému tvaru, pestrosti barev, ale také nezničitelnému hrotu, se kterým zůstávají stále jako nové.
Skvělou zprávu máme i pro rodiče: „Inkoust náplně je velmi snadno vypratelný!“ Bez povšimnutí nezůstane ani masivní tělo, které zajistí přesný ergonomický úchop a jednoduchou manipulaci s fixem. Manipulace s fixem se tudíž stává j velmi jednoduchou i pro ty nejmenší. Dítěti se  dostává příležitosti  procvičovat jemnou motoriku již od nejútlejšího věku.

Drobné tečky nebo velké puntíky, silné či tenké čáry apod., to vše lze se STABILO TRIO Scribbi jednoduše ovlivnit silou tlaku, aniž by docházelo k postupnému roztřepení hrotu. Osm sytých barev v praktickém pouzdru zajistí výraznou pestrost namalovaných obrázků. Jednotlivé barvy jsou také k dispozici samostatně.

Na své si ale přijdou nejen prvňáčci. STABILO totiž i letos připravilo výtvarnou soutěž s názvem     Comic Campus, která je  určena dětem už od 6ti až do 14ti let, podmínky jsou pro všechny stejné, a to na dané téma nakreslit vtipný komiksový příběh.  Zúčastnit se mohou jak jednotlivci tak celé školní třídy. Pro vítěze jsou připraveny zajímavé ceny, např. exkurze do výrobní haly na tužky v Českém Krumlově pro celou třídu či třídenní pobyt v Lipsku pro dvě osoby, roční předplatné dětského časopisu  a samozřejmě sady kreslících potřeb od STABILA – takže hurá na www.stabilo.cz!!!

Reklama