Je to rozhodně všude poznat. Linkové a městské autobusy jsou ráno i odpoledne přeplněné k prasknutí, v ulicích pobíhají děti s brašnami na zádech, kolem škol se to jimi jen hemží. Začal nový školní rok.

 

Poznámka, že je to poznat, není mimo mísu. Jen základní školy dnes navštíví kolem 822 tisíc dětí! Nutno dodat, že loni jich bylo zhruba o 28 tisíc více. Však on to porodní boom, který ovládl Česko, za několik málo let srovná. Reportáž z prvního školního dne si můžete přečíst v magazínu už zítra.

 

Zatímco děti si mohly sladkého nicnedělání užívat do posledních chvíle, rodiče se na školu svých potomků museli připravovat už v předchozích týdnech. Tady jsou články Ženy-in s důležitými informacemi, radami, podněty, které se školáků přímo týkají:

 

Školáci, těšte se. To budou změny!
Od nového školního roku čeká školáky několik pozitivních změn. To ale není nic proti reformě, která nyní vzniká v parlamentu. A ta obsahuje i věci kontroverzní...
Udělá škola z dětí „otesánky“?
Dva měsíce utekly jako voda a děti se vracejí do školy. Čeká je řada povinností a samozřejmě i zásadní změna denního režimu.

Vyzkoušeli jsme: Kolik stojí školák?
Možná i za vámi malí školáci přiběhnou se seznamem  a razí se na nákupy školních pomůcek či potřeb pro zájmové kroužky. „Půjčili“ jsme si školáka a vyzkoušeli to také.

Starosti? Už i školáci trpí nespavostí!
Dětství se dospělým jeví jako bezstarostné období. Dnešní děti by ale možná odpověděly jinak. Také mají své starosti... a ty se mohou projevit třeba poruchami spánku.
Co na záda do školy?
Už od první třídy jsou pro děti vhodné školní batohy. Vyberte svému školákovi takový, který splňuje nejpřísnější kritéria, i ta dětská!
Škola už klepe na dveře
Škola. Pro někoho celkem příjemná instituce, kde se dozví něco nového, pro jiného zařízení plné otravných povinností, úkolů a nařízení. A v neposlední řadě – ztráta volnosti...
 

 
Reklama