shutterstock-661039828.jpg

Foto: Shutterstock

Výzkum vedl profesor Devon J. Hensel, který vysvětluje: „Poprvé máme detailní vědecká data, která pomáhají porozumět různým způsobům, jak ženy dosahují většího potěšení při vaginální souloži. Tyto informace rozšiřují slovní zásobu o zatím neexistující pojmy, které popisují ženskou rozkoš.” Podle autorů studie pomáhá pojmenování konkrétních technik jasné komunikaci mezi partnery. Proto vyzpovídali přes tři tisíce žen ve věku 18 až 93 let, aby zjistili, jakými způsoby znásobují své vzrušení při samotné souloži. Následně popsali a pojmenovali čtyři nejčastější. Které to jsou?

Angling – úhlování

87,5 % žen uvedlo, že svoji rozkoš zvyšují otáčením, zvedáním a spouštěním pánve a boků. Tedy změnou úhlu, pod kterým dochází k penetraci. Tím ovlivňují, ve které části vaginy dochází ke tření a mohou ho směřovat do těch míst, kde je to pro ně nejpříjemnější.

Pairing – párování

69,7 % žen řeklo, že doplňují penetraci také drážděním klitorisu pomocí svých i partnerových prstů nebo erotické hračky. „K tomu se skvěle hodí stimulátory klitorisu, které mají rozmanité funkce. Nejoblíbenější jsou bezdotykové a následují sací, rotační či vibrační stimulátory,” doplňuje Vojtěch Sláma, majitel sexshopu Yoo.

Shallowing – mělčení

83,8 % žen popsalo, že si zpříjemňují milování pomocí nějakého penetračního dotyku přímo uvnitř vchodu do pochvy, tedy ne hluboko. Může jít nejen o dotyk penisu partnera, ale také současnou stimulaci oblasti poševního vchodu pomocí prstů nebo erotické pomůcky.

Rocking – houpání

76,4 % žen uvedlo, že zvyšuje svou slast houpáním. To je technika, při níž je penis zcela zasunutý, a namísto přirážení dochází k tření klitorisu o jeho kořen – případně opět o některou erotickou hračku. „Při této technice mohou rozkoš ještě znásobit speciální erekční kroužky na penis, které vibracemi stimulují partnerčin klitoris při milování,” radí Vojtěch Sláma.

Čtěte také:

Zdroj: Vojtěch Sláma, TZ Yoo, Devon J. Hensel

Reklama