píše naše čtenářka s nickem malinke-kote. Ale prý s tím nebude problém, protože jejich jména jsou vizuálně podobná. Ale stejně už začne trénovat. Více se dočtete v jejím příspěvku

Přeji všem pěkný a slunečný den, zajímavé téma, kdy člověk má možnost uvažovat o svém vlastním podpise, který někdo využívá dost často a někdo zase málo. Já osobně zatím patřím mezi ty, co svůj podpis používám pouze vyjímečně. Naposledy, kdy jsem se podepisovala, bylo ve čtvrtek při zkoušce, ale tam mohu používat podpis jaký chci, takže jsem využila možnost se podepsat tiskacím písmem, protože psacím písmem psát už snad ani neumím. Vůbec psací písmo nepoužívám, všude píšu tiskacím.

Do roka bych si ale měla zvyknout na nové příjmení a trénovat svůj nový podpis. Nemyslím si, že to pro mě ale bude složitější, protože jsou obě příjmení, dá se říct, sobě podobná. Myslím tím vzhledově.

Můj podpis je spíše tiskacím písmem než psacím a také je podobný mé písmu mamky a mé sestry. Všichni využíváme takovýto způsob podepisování. Jenom taťka má „normální“, který nejde ani pořádně napodobit. Jednou jsme to se sestrou zkoušely, když jsme byly na základní škole, ale nakonec jsme použily mamčin, protože je jednoduchý. Možná také proto máme všichni podobný.

Když jdu na poštu a musím podepsat převzetí balíku, tak to neřeším a nějak se podepíšu, ale když se člověk musí podepsat na občanský průkaz nebo někde v bance, tak to bude pro mě snad zatím jednoduché, protože vždy vypadá skoro stejně. Není na něm nic složitého. Mám úplně normálně celé příjmení a ne žádný klikihák. Než si, ale budu měnit nový občanský průkaz s novým příjmením a s novým bydlištěm, tak asi začnu ten můj slavný podpis trénovat. Zatím to nepotřebuji, je na to ještě necelý rok čas, ale bude to zajímavé přejít na jiné příjmení a zvykat si na něj. Už jsem si ho ale občas zkoušela a je to skoro stejné. Znovu používám spíše tiskací písmo než psací a vzhledově vypadá podobně.

Co se týká mého podpisu, zda můžu být na něj hrdá či nikoliv, to se říci nedá. Každý se snaží mít svůj podpis buď čitelný a nebo raději nějaký klikihák, se kterým ale je většinou bohužel problém. Většinou znám lidi, kteří sice klikihák používají ale na úředních věcech používají svůj podpis čitelný. Nevím jak je to u vás u všech čtenářek, ale u nás celkově i v rodině je vždy u všech podpis čitelný a myslím si, že ani u nás v rodině nepoužívá vůbec nikdo umělecký podpis.

Užijte si dnešní den. Já si ho znovu užiju ve škole ale až ve večerních hodinách a budu se modlit, aby nás tam nedržel déle jak do jedenácti do večera, neboť by mi potom domu nic nejelo :-D

malinke-kote

To se učíte do jedenácti? Chodíte na večerní školu?

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

Jak se na svůj podpis díváte vy, milé ženy-in? Máte s podpisem nějakou příhodu? Týká se vás osobně, nebo někoho z rodiny?

Učila jste se ve školních letech podepisovat jako rodiče? Prošlo vám to, nebo byl průšvih?

Podepisujete se stále stejně a nemáte problém s podpisovým vzorem? Nebo se naopak nikdy netrefíte?

Napište nám. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in

Reklama