recko

Pamatujete si ještě, jaké to bývalo, když téměř celý národ sborem každý víkend odjížděl na chatu? Vzpomínáte si na ten zvláštní pocit o letních dovolených, kdy jste si na chatě přispali a užívali - ač na venkově - přeci jen městského pohodlí, onoho něžného bezčasí někde nad skálou s řekou chlácholivě ševelící o balvany pod ní? Velmi podobné zážitky můžete znovu prožít letos v létě v místě, které si i v dnešní hektické době stále ještě drží svou jedinečnou pohodovou atmosféru navzdory pokusům ji plnohodnotně „civilizovat". Pod vašimi okny jemně šumí moře, vlahý vítr si pohrává s prameny vlasů na vašem čele a vy, usazena do pohodlného křesílka na terase, ponořena do syté vůně čerstvě uvařené kávy, z vrcholku útesu líně mžouráte někam za horizont. Vítejte ve svém druhém domově, vítejte na řecké Niforeice.

Oblast zvaná Niforeika, nacházející se v Řecku na severovýchodním výběžku poloostrova Peloponés, přibližně 15km od města Patra, je ztělesněním jedinečné dovolené prožité ve vzácném klidu, pohodě a bez jakýchkoliv rušivých elementů. Pláže v celém okolí Niforeiky jsou veřejné, tzn. pro každého přístupné, jelikož se nacházejí pod správou městečka Kato Achaia. Rodinné hotely místních rázovitých, ovšem bodrých a vždy usměvavých řeckých starousedlíků, kteří se současně věnují tradičnímu pěstování oliv a produkci výborného olivového oleje, jsou zasazeny do téměř neporušené přírody. Zdejší odstup od civilizace s sebou přináší příjemné (ne)výhody.

Znovuobjevené kouzlo večerní procházky na pláži

recko

Až do loňského roku zde totiž neexistovaly jiné cesty mezi hotelem Achaios a ostatními hotýlky i studii, než ta po pláži, anebo ta po úzké místní komunikaci, která odpovídá spíše naší silničce třetí třídy někde na Vysočině. Též tento fakt pomáhá udržet masovou návštěvnost za hranicemi regionu Niforeiky. Změny, pokud k nim dochází, jsou proto dimenzovány tak, aby na rázovitosti oblasti změnily jen málo. Loni Kato Achaia s finanční podporou fondů Evropské Unie vypracovalo plán na vybudování dřevěné cesty pro pěší podél pobřeží, která by kopírovala pláž a spojovala všechny hotely a soukromá studia v Niforeice. Práce byly v polovině června 2009 dokončeny, nyní je tudíž možné se po večeři vydat na pláž, kochat se setmělým mořem a planoucími oblaky. Po západu slunce však domů hned nemusíte. Jelikož je pobřežní lávka osvětlena, vaše večerní procházky mohou trvat hodiny a hodiny a hodiny....

recko

Zhotovení pěší lávky velmi zpříjemnilo procházky směrem k rybářské vesničce Alykes, ale umožnilo také hostům z různých chat, pardon studií a hotelů se navzájem stýkat; tak je to možné například mezi blízko sebe se nacházejícími hotely Achaios a Pavlina, ve kterém se každý pátek koná typický řecký večer s hudbou.

Zažijte svou vlastní svatbu v Řecku

reckoPoslední dobou je mezi českými ženami Niforeika obzvláště v kurzu. Není to ovšem kvůli nějaké přírodní zvláštnosti nebo snad díky starobylým památkám, na jejichž obhlídku je možné se vydat s česky mluvícím průvodcem přímo z místa pobytu (vždyť právě na Niforeice jsou pro milovníky historie a mýtů na dosah takové perly jako Delfy, Olympia nebo samotné Athény). Nikoli. Ono příjemné rozechvění zde často způsobují... svatby. Ano, svatby českých snoubenců, které již třetím rokem na vysoké úrovni pro zájemce zařizuje cestovní kancelář Alex.

A jaké důvody snoubence k tomuto netradičnímu kroku vedou? Posuďte samy na příkladě těch, kteří se zde brali v létě 2009. První pár se chtěl vyhnout nástrahám svých přátel. Ženich byl totiž sám docela pěkné kvítko, prý si vždycky smlsl na rozpacích svých kamarádů a nikdy jim nezapomněl připravit nějaké to „milé" překvapení. Oznámení o svatbě prý nechali rozeslat tak, aby byla všem známým doručena přesně v den svatby v Řecku.

Druhá svatba už tak konspirační nebyla. Snoubenci si to prostě jen chtěli v klidu užít - sami. Tenhle den patřil jen a jen jim dvěma, a bez zbytečných formalit. Za to třetí svatba byla utajená totálně! Čerství novomanželé svůj sňatek všem oznámili až po příjezdu domů. Nepřipomíná vám to náhodou tak trochu onen zaprášený příběh jednoho alžbětinského Angličana ze Stratfordu nad Avonou? Jak se zdá, historie se tak moc nemění, alespoň v některých věcech.

To, co však všechny tři loňské svatby spojovalo, byla touha po neobyčejné, „exotické" svatbě, po klidném místě a romantické atmosféře, čemuž se omšelé obřadní síně některých míst v Česku vyrovnat nemohou. Vždyť při vyslovení slůvka ANO, i když někteří odvážlivci si dokonce dovolili říci i NE (kdo náhodou není obeznámen s řeckými slovíčky: řecké NE znamená česky Ano - pozn. red.), měli snoubenci nádherný výhled na západem slunce zbarvené moře a za zády jim zurčil vodopád. Potřebuje toto ještě nějaký další komentář?

Jak nejvýhodněji Niforeiku? Jednoznačně v pohodě s Alexem

recko

Na Niforeiku se můžete dostat různými způsoby. Nejvýhodnější je to ovšem s cestovní kanceláří ALEX, která zde s místními patří do jedné rodiny již více jak deset let. Zájezdy jsou letecké, za méně než dvě a půl hodiny jste s nimi na chatě, na Niforeice - ve svém druhém, řeckém domově. A kdo že je CK Alex? Je to spolehlivá česká cestovka, která právě v tomto roce slaví své kulaté 20. narozeniny. Desetitisíce spokojených klientů s nimi každoročně létají reckona dovolenou do Řecka (jedna z nejširších nabídek Řecka na českém trhu!), Turecka, Egypta, Bulharska, Tuniska, na Sardinii a Kypr. Jen před pár týdny CK Alex obdržela od samotných klientů jednoho z největších internetových prodejců zájezdů v Česku diplom za 1. místo v roce 2009 za nejkvalitnější zájezdy v ČR. Je nějaká lepší záruka spokojenosti než právě toto klientské doporučení?

Využijte výhod „Alexáckých" zájezdů a dopřejte si právě na řecké Niforeice dovolenou nebo i svatbu, která za to stojí! Jen do 31. 3. 2010 u CK Alex běží speciální akce: pokud si do tohoto termínu zakoupíte zájezd pro 2 dospělé a 2 děti do některého z vybraných ubytování na Niforeice, CK Alex vám poskytne zájezd pro 1. z obou dětí ZCELA ZDARMA včetně všech poplatků!

Více informací najdete také na www.ckalex.cz a též na www.svatbyvrecku.cz


Jaké jsou naše další tipy pro dovolenou s Alexem? Nechte se inspirovat touto nabídkou! Vybrali jsme pro váš několik tipů:

Akční nabídky:

Řecko - Rhodos: 3. osoba na přistýlce zcela ZDARMA!
HOTEL ALFA BEACH ****
Stravování: all inclusive standard, zájezd pro 2 dospělé a 2 dospělé osoby na přistýlce
PŮVODNĚ ZA: 97.960 Kč
NYNÍ ZA: 79.970 Kč

Příklad uveden na zájezdě v termínu 30.7.-10.8. 2010
PŘI NÁKUPU DO 31. 3. 2010 UŠETŘÍTE 17.990 Kč!

Turecko - Antalya - Lara: all inclusive zcela ZDARMA!
HOTEL KERVANSARAY KUNDU *****
Stravování: all inclusive de luxe, zájezd pro 2 dospělé osoby
PŮVODNĚ ZA: 85.440 Kč
NYNÍ ZA: 68.762 Kč

Příklad uveden na zájezdě v termínu 24.7.-4.8. 2010
PŘI NÁKUPU DO 31. 3. 2010 UŠETŘÍTE 16.670 Kč!

Egypt - Hurghada: 1. dítě prázdniny ZDARMA (platí jen poplatky)!
HOTEL SULTAN BEACH ****
Stravování: all inclusive standard, zájezd pro 2 dospělé a 1. dítě na přistýlce do 12 let
PŮVODNĚ ZA: 60.570 Kč
NYNÍ ZA: 52.380 Kč

Příklad uveden na zájezdě v termínu 15. 7.-26. 7. 2010
PŘI NÁKUPU DO 31. 3. 2010 UŠETŘÍTE 8.190 Kč!

Nechte se více inspirovat, navštivte www.ckalex.cz a získejte mnohem více možností, jak s aktuálními akčními slevami CK Alex ušetřit. Objevte naše Tunisko, Řecko, Bulharsko, Turecko, Sardinii, Kypr nebo Egypt. S CK Alex je vždy léto jak má být.