Zima konečně zaklepala na dveře a možná přemýšlíte kam vyrazit na lyže. Vyzkoušeli jsme pro vás skiareál Saalbach / Hinterglemm. Jedno z největších a nejmodernějších středisek v Rakousku. Díky výhodné poloze se do něj dostanete pohodlně bez dálniční známky.

Informace pro turisty pro celou oblast www.saalbach.com – sněhové podmínky, ubytování, aktuální akce, ceny skipasů, mapa skiareálů, lyžařské školy, kulturní tipy, gurmánské a wellness tipy

Hlavním důvodem proč si vybrat Saalbach je ale jednoznačně lyžování. Dokonale upravené svahy vám nedají vydechnout. Vrcholy nad horskými vesnicemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang jsou propletené 200 kilometry sjezdovek. Pokud máte rádi tzv. ski safari, tak můžete obkroužit celé údolí podobně jako v Itálii na Sella Rondě.  Na výběr jsou tři okruhy.

lyžování

Objet celý skiareál během jednoho dne vám umožní okruh Skicircus circuit. Čeká na vás převýšení 7.240 výškových metrů a čtyřicet kilometrů převážně modrých sjezdovek. Okruh si můžete zpestřit sjezdy z vrcholků Kohlmais a Zwölferkogel. Náročnější okruh se točí kolem Hinterglemmu. Těšit se můžete na převýšení 3.848 výškových metrů a přes dvacet kilometrů dlouhých sjezdů do údolí Glemmtal. Pohodové modré sjezdovky a sluníčko si naopak užijete na okruhu v Saalbachu. Za dvě a půl hodiny obkroužíte 16 kilometrů sjezdovek a zvládnete 2.855 metrů převýšení. Mapku se všemi třemi lyžařskými okruhy najdete na linku: www.saalbach.com/fileadmin/user_storage/saalbach_com/Downloads/SkiRunden_A4.pdf

Nebo zůstaňte na sjezdovkách, na které právě svítí sluníčko a užívejte si dokonalá panorámata Kitzbühelských Alp a pohodlí v podobě vyhřívaných sedaček.

Tipy pro snowmaniaky:

Máte v rodině někoho, komu klasické sjezdovky nestačí? Tak ho či je pošlete do Night Parku, kde se dá na prkně řádit do půl desáté večer. Další  snowparku se jmenuje playgroundSnow a najdete jej na Hochalmu. Oblíbenou atrakcí je SkiMovie sjezdovka u nádraží v Hinterglemmu. Tady si můžete vyzkoušet obří slalom mezi brankami a hned po dojezdu si svoji jízdu prohlédnout na videu.

lyžování

Historický boxík: Lyžařský klub v Saalbachu oslaví 5. dubna sto let od svého vzniku. Pátého dubna 1914 podepsalo 44 členů zakládající listinu, mezi nimi farář Gumpold, učitel Hueter nebo doktor Rauch. Důležitým milníkem se stal rok 1955, kdy se v Saalbachu konalo mezinárodní mistrovství policie, v roce 1974 přišel první světový pohár a v roce 1991 dokonce mistrovství světa. Dneska patří Skicircus Saalbach Hinterglemm mezi největší a nejmodernější střediska v rakouských Alpách.

lyžování

Pořádná lyžovačka se samozřejmě nemůže obejít bez ochutnávky místních dobrot. My jsme si oblíbili vynikající polívky a sladké kaiserschmarrn na chatě Rachkuchl u mezi stanice lanovky Schoenleitenbahn. Celkem je tu ale na 40 útulných horských chat, takže máte z čeho vybírat. Zajímavostí je 30 WiFi stanic, díky kterým se můžete zadarmo připojit k internetu i s lyžemi na nohou a pochlubit se kamarádům na facebooku, jak náročný máte den.

Skipas pro teenagary už od 10 euro:

V Saalbachu platí hned několik skipasů. Klasický skipas Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang, dále pak Salzburger Super Ski Card, který platí v celém Salzbursku a pak také Kitzbueheler Alpen AllStarCard www.allstarcard.at Ti, co mají děti, ocení akci Power of Zehn, kdy každou sobotu platí děti a mládež do 19 let pouze 10 euro za jednodenní skipas. Děti narození po roce 2008 mají skipas automaticky zdarma.

lyžování

Jak se do Saalbachu dostanete?

Do Saalbachu se nejrychleji dostanete po dálnici přes Regensburg, Mnichov a Rosenheim. Za jezerem Chiemsee sjeďte na Inzell a přes Lofer a Saalfelden pokračujte až do Saalbachu. Pokud pojedete touto cestou nebudete potřebovat rakouskou dálniční známku.

lyžování

Co můžete potřebovat:

Tip na ubytování:

Toužíte po spojení sportu a wellness? Vyzkoušejte luxusní apartmány Landal  ve vesničce Vieshofen. Venkovní bazén, saunový svět, vířivka nebo dětský bazének vám po celém dni lyžování přijde vhod.  Zajímavou cenovou nabídku najdete na  itsbilla.cz

Reklama