Unikátní program společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ rozdělí neziskovým a příspěvkovým organizacím celkem 2 700 000 korun. O tom, které projekty zvítězí, rozhodnou svými hlasy zákazníci Tesco, hlasovat mohou až do 7. června.

Tesco

Společnost Tesco spustila hlasovací fázi programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“, který je zaměřený na podporu lokálních neziskových a příspěvkových organizací. Za každý nákup v obchodech Tesco získají zákazníci hlasovací žeton, kterým mohou podpořit projekt vybrané neziskové organizace v jejich okolí. Do projektu se celkem přihlásilo 656 projektů, ze kterých odborná komise vybrala 270, které se v 90 regionech Česka budou ucházet o podporu zákazníků. Každý vítězný projekt obdrží na realizaci 30 000 korun. Vybrané projekty se zaměřují především na znevýhodněné skupiny dětí, rodin nebo seniorů, týkají se však také rodinných a mateřských center nebo volnočasových aktivit mládeže.

Radost změnit něčí příběh

Tesco

Unikátní program dává jako vůbec první ve střední Evropě zákazníkům možnost zvolit si jeden ze tří projektů lokálních neziskových organizací, které podporují společenský život ve svém okolí. „Během čtyř týdnů se nám přihlásilo přes 650 projektů. Zájem neziskových organizací o náš program nás velmi těší. Počet přihlášených Tescopřekonal naše očekávání,“ říká Martin Lupa, manažer společenské odpovědnosti Tesco a dodává: „Nejvíce projektů organizace zaregistrovaly v metropolích - Praze, Brně, Ostravě. Velký zájem zaznamenal celý Moravskoslezský kraj.“

Následně pak porota složená ze zástupců odborného garanta Fóra dárců a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco společně prověřila nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti a udržitelnosti. Poté vybrala pro každý z 90 regionů tři projekty, které postoupily do finálního hlasování, kde nyní o vítězích rozhodují zákazníci prodejen Tesco.

Na obchodech jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Až do 7. června dostanou zákazníci za každý nákup hlasovací žeton, kterým pak mohou podpořit vybraný projekt neziskové organizace v jejich okolí.

Podpořte lokální neziskové organizace ve vašem okolí

Tento unikátní program byl v loňském roce úspěšně pilotován v České republice, kdy se do něj zapojilo více než 400 neziskových a příspěvkových organizací. Po tomto úspěchu se společnost Tesco rozhodla, že projekt rozšíří i do dalších zemí střední Evropy, kde působí, tedy na Slovensko, do Polska a Maďarska.

Zákazníci i neziskové organizace mohou průběžné výsledky sledovat na stránkách pomahame.itesco.cz, kde je i přehled všech projektů, které postoupily do závěrečného hlasování na obchodech.

Reklama