shutterstock-228781168.jpgFoto: Shutterstock

Obora svatý Linhart v Karlových Varech
Lázeňské město v západních Čechách nabízí nejen léčivé prameny, ale také příjemnou procházku visutými můstky oborou svatý Linhart. Vidět tam můžete reprezentanty prasete divokého, jeleny a daňky. Cestička vede i kolem pěti lučních rybníků.

Městské lesy Hradec Králové
Mnoho co nabídnout mají Městské lesy v Hradci Králové. Nejsou to jen kilometry cyklostezek krásnou přírodou, ale právě i zvířátka. V areálu najdete obor hned několik. Prohánějí se tam divoká prasata (je mezi nimi například bachyně Pepina nebo kňour Bob), daňci, mufloni i jeleni. V blízkosti se nachází dokonce kemp, kde je možné se ubytovat.

Obora Žleby
Za světovým unikátem můžete zavítat do obce Žleby ve Středočeském kraji a kutnohorském okrese. Ze vzdálenosti patnácti metrů tam můžete pozorovat stádečko vzácných bílých jelenů. Kromě toho jsou v oboře také divoká prasata, daňci, mufloni, kormoráni, volavky, srnci, čápi, dravci a sovy.

Obora Holedná
Lesopark s divočáky a volně žijícími daňky a muflony se rozkládá přímo ve městě Brně. Obyvatelé obory jsou na návštěvníky tak zvyklí, že klidně přijdou až k vám a zapózují na fotografii. Areálem vede naučná stezka po zpevněném povrchu, a tak se tu mohou procházet i děti a starší lidé. Přírodní scenérii dotváří několik jezírek.

shutterstock-140563294.jpgFoto: Shutterstock

Obora Křišťanov
Za nevšedním zážitkem můžete do jižních Čech, konkrétně do okresu Prachatice. V tamní oboře je možné z dřevěné věže pozorovat pratury, předchůdce současných plemen skotu. Ti sice vyhynuli v roce 1657, ale německý zoolog je zpětně vyšlechtil.

Obůrka v Bílé
Zvěř může nabídnout i obora v Moravskoslezském kraji v obci Bílá. Nachází se v lese za loveckým zámečkem a tvoří ji šest samostatných ohrad s různými druhy zvěře. K vidění jsou tam jeleni, srnci, daňci, mufloni i divoká prasata.

Obora Soutok
U Břeclavi poblíž soutoku Moravy a Dyje se nachází největší obora v České republice. Její plocha zabírá 4 480 hektarů, ale přístupná veřejnosti je jen část. Prohání se tam například jeleni, daňci, srnci nebo divoká prasata.

Čtěte také:

Reklama