Včera jsme tady probíraly černou. Dnes to bude zase něco pro přírodní typy. Pro ty, co dávají přednost naturálním materiálům, výrazným strukturám a nenápadným barvám.

Já nevím, jak vy, ale ač jsem „černomil", občas uvítám změnu. Někdy mívám období, (třeba na dovolené), kdy ráda černou odložím, barvy nevyhledávám, nenosím boty na podpatku a bižuterii už vůbec ne. Nejraději bych splynula s přírodou, ale ne tak, jak si to představují trampové a „čundráci“. Maskáč není zrovna to, o čem bude řeč.
Mám na mysli ty nenápadné syrové barvy přírody - písku, kamenů, hlíny, suché trávy a nebe před bouřkou.
A není to jen v barvách.

soutěž - román: Astrachán

Obrovskou roli hrají materiály. Jak jinak než přírodní. Vévodí jim bavlna, od matných bytelných pláten po transparentní batisty, sympaticky neposlušný strukturální len a surové hedvábí s unikátním leskem i vlastnostmi. Jejich vzájemné kombinace pak dovedou vytvořit neopakovatelné kontrasty a zvláštní nevyumělkovanou eleganci.

Příroda si žádá volnost pohybu a svobodu, a proto vám ji ponechává i ve střizích. Žádné upnuté a škrtící kreace, čím pohodlnější a ležérnější, tím lepší.

A vzory? Na vzory můžete buď zapomenout úplně a nechat vyznít pouze rozmanité struktury, nebo se inspirovat vzory džungle, stepních trav či kresbou listů. Svádí to i k napodobování motivů zvířecí srsti, ale ty bych ponechala raději tam, kde jim to sluší nejlépe. Na divokých šelmách, ladných žirafách a plachých zebrách.

Jediné, čím bych od zvířat přece jenom nepohrdla, je kůže. A to hlavně v přírodní barevnosti. Na boty, sandály, pásky a kabelky.

I když při troše dobré vůle se dají i tyto doplňky pořídit v textilní verzi.

Tak co říkáte přírodnímu stylu vy, milé čtenářky?
Jak se vám líbí modely na obrázcích?
Chtěla byste mít něco podobného ve svém šatníku?
Nebo se takto už dávno oblékáte?

Napište mi své názory a připomínky, budu se těšit.