Jakub D. KočíMyslíte si, že není možné soužití vegetariána s radikálním masožravcem? Je, stačí trocha tolerance a má to i své výhody. Například u nás doma - jsem svým způsobem vegetarián (z masa jím jen ryby), který miluje sladkosti. Moje drahá polovička je doslova vyznavačkou masa, akorát na ty ryby má alergii.

Jak vypadá naše domácí mlsání?

Když si sedneme a rozhodneme se mlsat, je na nás jistotně kuriózní pohled. Já dlabu buď nějaké sladkosti, nebo makrelku, poblíž sedí moje lepší polovička a láduje do sebe ovárek. A oba jsme šťastní.

Výhody

Když si „něcoňam" uložím do lednice, mám jistotu, že mi ho nikdo nesní, protože je po chuti jen mně. Stejně tak to má i žena, jejích masových delikates bych se netknul ani dvoumetrovou tyčí.

Akorát to vaření... i když

Byl to ze začátku problém, skloubit dva absolutně odlišné typy stravování, ale ono to jde. Mého jídla se zkrátka nesmí maso ani dotknout, ale přílohy jíme stejné. Navíc se díky mé vášni pro nemasnou stravu dostává na stůl spousta alternativních surovin a všemožně upravované zeleniny, se kterými je radost pracovat a které občas ocení i další členové rodiny.

Toliko ode mne na téma mlsání.


TÉMA DNE: MLSÁNÍ

Posílejte své mlsací příběhy dnešní editorce Daně Svobodové na redakční e-mail!

Reklama