Pozvánku do Port Elizabeth zaslala čtenář Viktor. Píše, že se to dá naotočku letadlem krásně stihnout a uvidíte skutečné mezirasové porozumění!

Odvážnou pozvánku k dnešnímu tématu zaslal čtenář Viktor. Obávám se ale, že jeho tip by byl vhodnější na delší volno, než jen na jeden jediný den...


Nevíte-li dosud, co podniknout v den vítězství českého lidu, respektive v den prohry lidu sudetoněmeckého, a máte-li zároveň dostatečně tvrdou měnu a neméně tvrdé pozadí, dost možná byste se mohly vydat v tento sváteční den i po mých stopách, do míst, kam jsem se já vypravil sice již před větším nedávnem, než je obvykle za nedávno považováno, ovšem z pohledu dějin lidstva před vskutku nedávnem, tedy před čtyřmi lety. Případně do míst, kam opět zamířím již za necelé dva měsíce, což totéž jest.

Tato lokalita se nachází, jak s oblibou tvrdívám, kousek na jih od Českého Krumlova, a dostanete se tam tak, že vyrazíte směrem na západ, za hodinu zahnete doleva a po šlofíčku trochu doprava. Prostě zamíříte éroplánem do Frankfurtu, případně ale i jiného raději západoevropského města s větším letištěm než je Ruzyně, tam přesednete na letadlo do Johannesburgu a v něm do jiného do Port Elizabeth. Není to daleko - jen něco málo přes deset tisíc kilometrů - a za jeden volný den se to dá tak akorát stihnout.

Zpáteční letenku v tuto chvíli koupíte třeba v Čedoku i online, aktuálně na den vítězství za sedmadvacet tisíc a něco, vízum netřeba, očkování jakbysmet.

Co tam uvidíte, to jste v našich končinách ještě neviděly. Skutečné mezirasové porozumění, bílé i černé pracující jako černé, chudé ale šťastné lidi a ještě vcelku příjemné jarní/podzimní počasí před nadcházejícími zimními mrazy kolem plus patnácti stupňů. Služby, o jakých se vám u nás leckdy ani nesní, ovšem s rizikem, že se po delším pobytu nedostanete do kalhot přičiněním tamní stravy.

jb

Šťastnou cestu. Chcete-li, počkejte tam na mě.
Viktor

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou kontrolou.

Téma dne 7. května 2012: Kam na výlet

Máte tip, kde strávit zítřejší volný den? Pošlete mi ho jako příspěvek k tématu a poraďte tak ostatním čtenářkám! Za svůj tip, který by měl obsahovat pokud možno všechny důležité informace (například cenu návštěvy objektu atp.) můžete získat pěkný dárek. Jako tip můžete také posílat jednu aktuální fotografii z místa, kam jste vyrazila o tomto či minulém víkendu vy. Tato fotografie však musí být doplněna popisem, dlouhým alespoň jako tento odstavec textu. A jaký že dárek tentokrát můžete získat? Pro dvě přispěvatelky, které pošlou nejzajímavější a nejneotřelejší tip, tu mám dva výletní balíčky obsahující spray Bergasol Bronzage Passion SPF 10 a pro rychlou energii Deli pistáciovou.

Posílejte tedy...

  • Zajímavý tip na výlet
  • Fotku z místa, které jste nedávno navštívila (s popisem)

Tipy zasílejte na e-mailovou adresu redakce do 7. 5. 2012, 15.00 hodin. V předmětu e-mailu nezapomeňte uvést heslo.

deliberg

 

Reklama