Druhé Plzeňské farmářské trhy se uskuteční v sobotu 26. června 2010 na nádvoří hotelu Gondola (Pallova 12, u Mlýnské strouhy, Plzeň) od 8 do 13 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad. Farmářské trhy se budou konat na stejném místě až do října 2010 vždy poslední sobotu v měsíci (28.8., 25.9., 30.10. - vyjma měsíce července). Plzeňské farmářské trhy jsou součástí projektu Plzeň 2015 (www.plzen2015.cz).

Druhé farmářské trhy v Plzni budou bohatší

„Návštěvníkům prvních farmářských trhů jsme slíbili širší sortiment potravin a větší prodejní prostor. Tomuto slibu dostojíme. Už v tuto chvíli máme potvrzených 25 prodejců,“ vysvětluje organizátor akce V.Popp. Jedná se především o přímé pěstitele, chovatele a zpracovatele z Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje. V sobotu (26. června) se mohou návštěvníci těšit například na jahody z Plzně, čerstvé mléko z Líšťan (mléčný automat), žampiony z Kaznějova, slané tyčinky z pekařství Rendl, uzenářské výrobky ze Železné Rudy, zeleninu z Litoměřicka, sýry (kravské, ovčí, kozí) z horského statku Abertamy, farmy Belina i Březí, vynikající perníčky, slepičí i křepelčí vajíčka z ekologického chovu, šumavské zelňáky, maso s certifikátem bio z okolí Plzně a Šumavy a v neposlední řadě na med z Černošína. Kompletní seznam prodejců je umístěn na www.plzensketrhy.cz.

Pesticidy pomocníci i zabijáci

V rámci červnových farmářských trhů se uskuteční i přednáška s besedou na téma pesticidy a další chemie v potravinách. Přednášet bude MUDr. Miroslav Šuta (odborný poradce pro ekologická a zdravotní rizika, člen Rady pro chemickou bezpečnost). Rozebírány budou otázky vlivu pesticidů a dalších chemických látek na lidské zdraví a životní prostředí, reziduí pesticidů v potravinách, výběru výrobků k lidskému zdraví šetrnějších apod. Návštěvníci trhů budou mít jedinečnou příležitost se nejen dozvědět zajímavé informace, ale i s MUDr. Šutou konzultovat své dotazy.

Kdo bydlíte v Plzni a okolí, určitě zajděte!

Reklama