Chcete se v létě cítit fit, být hvězdou pláží a přitom nenechat strádat vaše chuťové pohárky? Používejte při přípravě letních pokrmů kvalitní olivový olej. Inspirujte se u dávných Řeků, kteří již v antických dobách věděli, jak si zdravě pochutnat.

Někteří odborníci považují „středomořskou dietu“ – bohatou na rostlinné potraviny a mononenasycené tuky – za jednu z nejzdravějších na světě. Středomořská strava je spojována se zdravým srdcem a dlouhověkostí. Mimo to může s umírněnými porcemi fungovat jako výborná redukční dieta. Výzkumy ukázaly, že strava bohatá na rostlinné potraviny, zdravé tuky a bílkoviny, spolu s omezením kalorického příjmu, je receptem na hubnutí. Středomořská kuchyně klade důraz hlavně na potraviny s nízkým obsahem tuku a cholesterolu a s vysokým obsahem vlákniny.

minerva

Řecká kuchyně využívá především čerstvé a sezónní potraviny. Příprava jídla je obvykle velmi snadná a jídlo je málokdy smažené. Díky spoustě rozmanitých a chutných potravin je navíc snazší dietu dodržovat dlouhodobě. Další výhodnou středomořského životního stylu je, že snižuje riziko chronických onemocnění a nemoci srdce. Strava bohatá na olivový olej může také pomoci předcházet nebo oddálit výskyt cukrovky a nezvyšuje hladinu cholesterolu tak, jako nasycené tuky.

Olivový olej – 1. krok ke kráse

Olivový olej je jednou z nejzdravějších surovin vůbec. Řada lidí ale netuší, že ho lze používat i na vaření nebo grilování a ochuzuje se tak o jeho výhody. Chuť oleje závisí na typu oliv, ale také na způsobu zpracování.

Do zeleninových salátů i na gril je ideální Minerva Extra panenský olivový olej. Má výraznou chuť čerstvých oliv, příjemné aroma a velice nízkou kyselost. Kromě lahodné chuti dodává tělu vitamíny, které posilují imunitu a podporují trávení. Do vařených pokrmů se zase hodí Minerva Classic. Je to kombinace extra panenského a rafinovaného oleje, který pokrmům dodá potřebnou lehkost. Z vybraných oliv ze slunečné oblasti Kalamata pochází Minerva Kalamata. Olej z těchto oliv má unikátní vlastnosti, je hutný, silný, plný chutí a s nezaměnitelnou silnou vůní oliv. Je ideální do pokrmů, kde jeho chuť může vyniknout, do salátů nebo do těstovin, ale také jen tak samotný na čerstvé pečivo. I ty nejnáročnější spotřebitele potěší Minerva Bio extra panenský olivový olej. Je vyráběný v souladu regulí pro organické BIO výrobky – od pěstování oliv až po zpracování. Navíc se hodí jak do teplé, tak do studené kuchyně.

olej

Nalaďte se na vlnu Řecka a ochutnejte tradiční pokrmy. Nejenže jsou chutné, ale rázem se budete v plakách u vody cítit lépe.

Více o řeckých olivových olejích Minerva najdete na www.minerva-foods.com/cz.

Reklama