Paní Stáňa nebyla zrovna nejbystřejší, ale byla to hodná a milá dáma, které táhlo na padesát. Ve vsi, kde žila, znalo její jméno jen několik lidí. Kdybyste se ale kohokoliv z místních zeptali na „starou pannu“, hned budou vědět, o kom je řeč.

pannŽivot na malé vsi zkrátka není nijak anonymní a taková senzační informace, že někdo do svých pětačtyřiceti let nezkusil sex, se neutají. Právě kvůli tomu byla Stáňa terčem posměchu.

Stáňa měla podle všeho poněkud přísnější výchovu. Od puberty ji matka vedla k tomu, že panenství je to nejcennější, co má, a proto je třeba ho pečlivě střežit. Sex je něco špatného a od chlapců by se měla držet co nejdál. Stáňa si to vzala na dlouhou dobu k srdci.

Bylo jí pětadvacet, když zatoužila po dětech. V té době už měla drtivá většina jejich vrstevnic alespoň jednoho potomka. Zatímco ona ještě ani nedostala pusu. Během několika let jí nadbíhalo pár mužů. Někteří pohlední i dobře zajištění. Ona je odmítla. Ne, že by nechtěla, ale měla strach. „Je to něco jako fobie, prostě se bojím toho, co bude, když si někoho pustím k tělu,“ svěřila se tehdy své kamarádce.

Jenže jak čas plynul, její strach se stupňoval. Bylo jí třiačtyřicet, když na jedné zábavě potkala Vlastu. Vlasta se právě přistěhoval a jako jedinému se podařilo zlomit počáteční odstup. Po několika měsících strávených povídáním u kávy si Stáňa řekla, že tenhle muž za to stojí, a dala mu to decentně najevo. Jenže svého strachu se nezbavila.

Vyjeli si opět na zábavu. A když se vraceli, Vlasta ji chtěl políbit na rozloučenou. Dal jí ruku kolem ramen, vyšpulil rty a Stáňa omdlela. Když přišla zpátky k sobě, mlčky posbírala svoje věci a odešla. Vlasta vyrazil do hospody. Pár zdejších štamgastů už bylo silně pod vlivem, a tak utrousili pár vtípků na jeho adresu. „Tak už jsi jí ty trubku protáhnul?“ byl jeden z těch mírnějších. Tehdy se poněkud nevybíravým způsobem dozvěděl Stánino tajemství.

Stánin příběh ovšem skončil happy endem, alespoň částečně. Vlastní děti už nestihla, ale užila si alespoň ty Vlastovy z předešlého manželství. Vlasta jako citlivý muž pochopil, že musí postupovat velmi pomalu. Vyplatilo se. Za dva roky měli svatbu a svatební noc se vším všudy.

Reklama