Také vstupujete do nového roku s řadou předsevzetí? Zhubnu, přestanu kouřit, budu hodnější na lidi ve svém okolí, apod. To jsou podle psychologů nejčastější předsevzetí, která ale začíná většina lidí již v prvním týdnu nového roku porušovat. Ve finále jsme frustrovaní z toho, jak slabou máme vůli, a říkáme si, že ten příští rok už si nic slibovat nebudeme…

 

Na druhou stranu ale právě přelom roku může být tím správným odrazovým můstkem pro zrealizování změny, kterou plánujeme již delší dobu. V tomto období totiž nevěnujeme čas jen svým blízkým, ale také sami sobě. S odchodem starého roku a příchodem nového často hodnotíme, jak se nám dařilo až dosud v osobním i pracovním životě. Často tak dojdeme k závěru, že je nutné něco radikálně změnit.

 

Třeba práce – máte šéfa, který klade na své podřízené nereálné požadavky, ve stresu na každého křičí a vy si s ním nevíte rady. Vyzkoušeli jste již všechny možné cesty, jak mu porozumět, ale vše bez výsledku – tedy jeden by se našel – do svého zaměstnání chodíte už jen kvůli výplatě a s velkou nechutí. Proč tento stav nezkusit právě na nový rok změnit? Nebudete sami, podle personalistů je leden nejsilnějším měsícem z hlediska náborových aktivit firem.

 

V anketě serveru www.prace.cz se tento údaj potvrdil – na otázku, zda v tomto ročním čase plánují nábor nových zaměstnanců, odpovědělo celých 81 % ano, protože jejich firma expanduje nebo má řadu neobsazených pozic. Server www.prace.cz se také ptal svých návštěvníků, zda právě v novoročním období plánují změnit místo – celých 49 % z respondentů je velmi nespokojeno se svým současným zaměstnáním a změnu plánují právě zkraje roku. Dalších 30 % je sice ve svém zaměstnání relativně spokojeno, ale případnou atraktivní nabídku by s radostí přijali.

 

Pokud jste došli k názoru, že je třeba svůj profesní život opět posunout o kus dál, nemusíte dělat radikální změny hned. Stačí začít mapovat „terén“ – nejsnazší je pročítat inzeráty v tisku a na internetu - např. server www.prace.cz nabízí denně až 50.000 nových nabídek zaměstnání, a navíc zde můžete získat řadu zajímavých informací o pracovním trhu a hledání nové práce. K zahození také není zaregistrovat se v některé z profesních komor – tedy pokud jste si jisti tím, že obor, ve kterém pracujete, je ten pravý.

 

Profesní komory totiž mohou být zdrojem velmi cenných informací, které vám mohou pomoci ve vaší budoucí kariéře. Stejně cenným zdrojem zajímavých informací mohou být také kamarádi a známí.

 

Jste sice rozhodnuti svoji práci změnit, ale nemáte čas procházet každý den nové nabídky práce? Potom je právě vám určena nová služba, kterou nabízí server www.prace.cz. Během několika málo minut si zde můžete zadat svůj profesní životopis, který se dostane ke stovkám registrovaných personalistů. Budete-li podle svého profilu vhodným kandidátem na obsazované místo, budou vás sami kontaktovat. Máte obavu, aby se o tomto vašem kroku nedozvěděl váš současný zaměstnavatel? Někdy to sice může být k dobru, protože si vás pak třeba začne více vážit, ale i na tyto obavy programátoři mysleli. Se svým nově zadaným životopisem můžete totiž nakládat několika způsoby – můžete si jej za pomoci průvodce pouze vytvořit a uložit pro svou vlastní potřebu na pozdější použití. Také jej můžete nechat zobrazit buď všem, a nebo pouze vybraným zaměstnavatelům.

 

 

 

Reklama