Pomelo je také vydatným zdrojem draslíku, pomáhá proti vysokému cholesterolu a nemocem srdce. A kdo jste ho ještě nezkusil, kupte, sloupněte tuhou kůru, stáhněte jednotlivé křížaly z kůžičky a konzumujte.

Kříženec grapefruitu a pomeranče
Pomelo je největším členem z rodiny citrusovitých, na pohled celé jako převeliký grep, chutí ovšem spíš sladký než kyselý. Má různé druhy, některé jsou kulaté, jiné mají hruškovitý tvar, má silnou, pórovitou kůru zelené až žlutozelené barvy s bledě žlutou, oranžovou až červenou dužninou. Toto exotické ovoce pochází z jihovýchodní Asie, pěstuje se ale také v Karibiku a právě v tomto období jeho plody dozrávají, poslední z nich se budou sklízet až koncem března.

Syrové do salátů
Pomelo se jí syrové nebo se přidává do ovocných salátů anebo i do marmelád pro zpestření chuti. Má tedy v podstatě stejné využití jako ostatní citrusové plody. Mám takovou osobní zkušenost s pojídáním pomela – je to docela obřad, u kterého se u nás scházíme vždycky minimálně dva. A nevěřili byste, jak je to báječná příležitost k popovídání. Loupete, konzumujete a přitom řešíte rodinné záležitosti. Príma chvíle.

Už jste zkusili pomelo? A jak vám chutnalo? Anebo jste si ještě netroufli ho koupit?

 

Reklama