Vykřikujeme. Podepisujeme petice, chodíme na demonstrace, hrdinsky pouštíme norky na svobodu, na módních přehlídkách se vrháme na mola a znehodnocujeme drahé kožešiny barevnými spreji.
Jsme zarytými vegetariány, nosíme boty z barexu a po kožichu ani náhodou netoužíme. 
Nebo:
Petice a demonstrace ignorujeme, osvoboditele norků považujeme za zločince, na módních přehlídkách kožichů slintáme, boty z barexu nám smrdí a imitacemi pohrdáme.

Nebo:
Podepisujeme petice, schvalujeme demonstrace i hrdinské vypouštění kožešinových zvířat na svobodu... ale máme mastné huby od nedělního králíka, jehož kůži jsme zakopali na hnoji, nosíme raději boty z kůže než z umělotiny a naším tajným snem je činčilový kožíšek.

Hádám, že většina z vás bude sympatizovat s první skupinou.

Ale vy, co se statečně přiznáte k druhé nebo třetí, nemějte výčitky. Je to lidské.Kožešina provází člověka odnepaměti, pominu-li doby dřevní, kdy byla jediným oděvem, stala se znakem bohatství a luxusu.A protesty neprotesty, do módy se vrací a bude vracet stále. Tak jako letos.Ještě loni vedly imitace a okolo pravých kožešin se chodilo po špičkách. Ale co si budeme povídat, imitace se časem „speče", zplihne a z parády se stane ostuda. To se pravé kožešině stát nemůže. Nemám pravdu? Mám, ale aby bylo jasno: Nejsem pro vybíjení divokých zvířat kvůli čemukoliv, natož kvůli rozmarům módy.Ale nebudu si hrát na svatouška. Když budu baštit králíky, klidně si z jejich kožešiny udělám límec.Jste zarytým odpůrcem pravých kožešin? Myslíte si, že jsou nahraditelné? Oblékáte se do "zvířátek"?

Reklama