Radikální odpůrkyní života ve městě je čtenářka Ekleinovka. Co ji k tomu vede? To si můžete přečíst v příspěvku, který zaslala do dnešního tématu.

Čtenářka Ekleinovka vy se do města rozhodopádně nikdy nepřestěhovala...


Příjemný pátek i celý nedcházející víkend vám všem!

Stěhování do města? Nikdy!!! Užila jsem si života ve městě plnými doušky. Je pravda, že bylo vše při ruce. Děti měly školy na dosah, sportovní i hudební aktivity také. Prostě tohle vidím jako velké plus. I dojíždění do zaměstnání byla pouhá chvilka mhd. Navíc jsme častěji chodili do divadel, na různé kulturní akce. O víkendech jsme ale balili a prchali na chatu. Tam jsme v lese dobíjeli baterky, procházeli se lesem, koupali v jezeře. Postupně, jak mi přibývaly děti, přibývaly i víkendové závody, zápasy, soustředění. Takže jsme víkendy trávili v přírodě jen sporadicky. Postupně děti odrůstaly a já jsem začala mít bydlení ve městě plné zuby. Lidi mám ráda, cítím se mezi nimi dobře,ale pořád mne to táhlo z města ven. A pak to přišlo ráz naráz. Přestěhovali jsme se na venkov. Vlastně obýváme dvě bydlení. Nejvíce času trávíme v blízkosti Brd /tady se narodil manžel/ a já dojíždím daleko za prací. V létě jsme blizounko Plzně, protože tady pečujeme o zahrádku a pořád něco vylepšujeme. To zase má delší dojíždění muž. Nejraději ale trávím volné chvíle u jezera. Vydržím nehybně koukat na hladinu a dokážu vypnout úplně mysl. To je pohodička.

foto

Kdybych si ale mohla vybrat, kde bych chtěla žít, mám jednoznačnou volbu. Velehory!!!!! Himaláje, můj sen. A kdyby nevyšly Himaláje, tak beru i Alpy. Docela dobře si dovedu představit horskou chatu pokud možno v co největší nadmořské výšce. Pro mne ideál. Oheň plápolající v krbu, venku to fičí, poletuje sníh a my dva s mužem spolu u sklenky dobrého moku. Jedinou podmínkou je internet - ale to by nebyl problém :)).

foto

No a také bych potřebovala ubrat pár let, abychom si užívali chození, lezení i lyžování dosyta. Moje představivost je barvitá, píšu a přitom mám před očima jasné obrazy štítů velehor. Vidím samu sebe , jak lezu nahoru, muž mne jistí, obloha je azurově modrá. Pro mne absolutní spokojenost. Nechám fantazírování a předám žezlo dalšímu..... ale víte co? Ty představy mne tak nadchly, že u nich přece jen ještě chvíli zůstanu. Vždyť snít je tak krásné

Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. ledna 2013: Cesta z města, cesta do města

  • Přestěhovala byste se z vesnice do města, nebo z města do vesnice?
  • Proč ano a proč ne?

Své příspěvky k tomuto tématu formou úvah a zkušeností zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 18.1.2013 do 15.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i možnost získání pěkného dárku - balíčku ORIFLAME: denní krém ORIFLAME essentials Moisturising, oční gel ORIFLAME essentials, oční krém ORIFLAME eco beauty, který tu mám připravený pro jednu z přispěvatelek.

cenacenacena

Reklama