Které místo se v České republice líbí nejvíc čtenářce Ule? Jsou to Františkovy a Mariánské Lázně. Přečtěte si její pozvánku, kterou zaslala jako příspěvek k dnešnímu tématu...

Pohoda a klid lázeňských kolonád - nejen na ně zve čtenářka Ula ve svém dnešním příspěvku...


Milá redakce,

jako svoje nejkrásnější místa na světě považuji západní Čechy a přímo Františkovy Lázně a Mariánské Lázně. Sice bydlím na druhém konci republiky, ale na svoje rodiště nedám dopustit. Teď jsem dokonce byla na zahájení lázeňské sezony v obou městech, vždy týden po sobě a to je potom ten pravý balzám na duši.

lazne

V Mariánských Lázních vždy navštívím Krakonoše, buď vyjedeme s rodinkou lanovkou, nebo autobusem, ale i cesta pěšky krásnou přírodou je k nezaplacení. U hotelu a sochy Krakonoš se nachází i Miniaturpark, o kterém si troufám říct, že je nekrásnější v naší vlasti vůbec.

lazne

V těchto lázních si turista musí udělat procházku i na zdejší lázeňskou kolonádu, kde hraje každou lichou hodinu Zpívající fontána. Nejkrásnější je však v noci, kdy barevná světla příjemně podtrhují hudbu. Jako malá holčička jsem si myslela, že pod fontánou v podzemí sedí hudebníci a čekají, aby mohli opět zahrát. Dětská fantazie nezná hranic.

lazne

Františkovy Lázně mám ráda hlavně proto, že je to malebné městečko jako na dlani, procházky v přírodě, parcích, kde je to jako v pokojíčku, dělají dobře všem, kteří se zde léčí nebo jsou na výletě. Nové aquaforum je výborný tip na relaxaci a v horkém létě i osvěžení, procházka či projížďka mikrovláčkem ke zdejším rybníkům (cca. 2 km) je vítaným zpestřením pobytu. V nedalekých Žirovicích je možné zhlédnout Motýlí farmu a světoznámá je i vyhaslá sopka SOOS, která je též hodně navštěvovaná.

lazne

Všichni, kteří do těchto „končin“ na západě Čech zavítali se shodli na tom, že tu určitě nejsou naposledy.

lazne

Ula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. června 2011: Pozvěte nás na zajímavé místo!

  • Máte ve svém okolí zajímavé místo? Pozvěte nás na něj!

Napište na náš e-mail o zajímavém místě ve vašem okolí čtenářkám magazínu ŽENA-IN.cz! Pojí se k němu nějaká legenda? Záhada? Nic z toho neopomeňte ve své „pozvánce“ zmínit! A když přiložíte i fotku, nebude nic bránit uveřejnění vašeho příspěvku. Fotka ale není podmínkou. Za svůj příspěvek, dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, můžete získat dárek letnímu cestování šitý přímo na míru: Opalovací krém GARNIER AMBRE SOLAIRE s SPF 30 a hydratační sprej po opalování od téže značky. V předmětu vašeho e-mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání vašich příspěvků na toto téma končí v 3. června 2011 v 15.00 hodin.

cenacena

Reklama