bo1.jpgNapříklad borůvky dodávají farmáři z Čerstvě utrženo – jsou z Velkých Bílovic a Hovoran na Jižní Moravě. „Zájem o produkty od lokálních farmářů neustále roste, proto vyhledáváme a podporujeme ty, kteří jsou schopni nám dodávat nejvyšší kvalitu v co nejkratší době od sklizně,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Od značky Čerstvě utrženo, sdružení několika českých farmářů, která je garantem kvality, lokálního původu a udržitelného přístupu k pěstování ovoce a zeleniny, nabízí Kaufland také cherry rajčata Nelinka, koktejlová rajčata Strabena nebo salátové okurky Hugo. Prvotřídní jakosti u kanadských borůvek dosahují několika zásadami: jsou sklízeny jen zralé plody, trhány na jeden dotyk, ovoce je hned po sběru kryto před sluncem a do jedné hodiny se začíná s jeho chlazením. Borůvky jsou pečlivě tříděny a dodávány v recyklovaných nebo kompostovatelných vaničkách, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

Borůvky patří mezi nejzdravější ovoce. Obsahují velké množství vitaminu C, antioxidanty, bioflavonoidy, třísloviny, karotenoidy, ovocné cukry, minerální látky... Posilují imunitu, mají protistresové a uklidňující účinky a pomáhají chránit buňky před degenerací a volnými radikály. Také snižují hladinu cholesterolu. Výborně působí proti průjmu a zvracení, pomáhají jako antipyretikum, a snižují tak přirozeně horečku. Dlouhodobé a pravidelné užívání borůvek zlepšuje zrak. Jako přírodní barvivo byly využívané již ve starověkém Řecku a známé jsou i jejich pozitivní účinky na pleť.
bo3.jpg
Tradiční i méně známé recepty s borůvkami najdete na webu www.kaufland.cz – můžete vyzkoušet například Borůvkový frgál, Špaldové muffiny s borůvkami, Borůvko-mandlové smoothie. „Letošní rok byl vyhlášen Mezinárodním rokem ovoce a zeleniny, i proto se snažíme jejich nabídku rozšiřovat a naše zákazníky inspirovat k vyšší konzumaci těchto nejdůležitějších zdrojů vitamínů a zdraví prospěšných látek. A nejvíce jich je v čerstvých plodech, které měly čas dozrát,“ dodává Renata Maierl.

Více na KAUFLAND.CZ
blobid0.png

Reklama