Nejnavštěvovanějším titulem byl o uplynulém víkendu v českých kinech opět animovaný film G-Force. Kritiky vysoce hodnocený nový český snímek Protektor podle informací Unie filmových distributorů diváky příliš neoslovil a skončil až na pátém místě.

Dobrodružství morčat, jejichž cílem je ochránit svět před plány nebezpečného miliardáře, si nenechalo ujít 20 948 diváků, což je o 27 procent méně než minulý týden. Tržby animovaného filmu G-Force činily 2 826 570 korun. Po dvou týdnech v české distribuci si na něj cestu do kina našlo téměř 60 tisíc lidí.

Na druhé místo se vrátilo válečné drama Hanebný pancharti od Quentina Tarantina. Jeho víkendová návštěvnost činila 14 469 diváků a tržby 1 654 203 korun. Netradiční pohled na konec druhé světové války, v němž vyniká Brad Pitt jako vůdce skupiny likvidující německé nacisty, si i po pěti týdnech zachovává stabilní diváckou přízeň. Jeho návštěvnost již překonala 150 tisícovou hranici, a film se tak řadí k nejúspěšnějším titulům letošního roku.

Hanebný pancharti si v žebříčku prohodili pozici se sci-fi snímkem District 9, který je tentokrát třetí. O tom, jak se lidstvo vypořádá s invazí mimozemské civilizace, která na Zemi hledá nové útočiště, se o víkendu přesvědčilo 10 900 diváků, kteří v pokladnách nechali 1 267 218 korun.

Čtvrtou pozici si udržel koprodukční velkofilm Jánošík o slovenském národním hrdinovi v podání Václava Jiráčka, který si nenechalo ujít 9 194 diváků. Po třech distribučních týdnech má Jánošík na kontě 44 720 prodaných vstupenek. Podstatně lépe se mu vede na Slovensku, kde jej dosud vidělo přes 70 tisíc lidí.

Drama Protektor od Marka Najbrta se musí spokojit s pátým místem, k němuž mu stačilo 8 289 diváků. Příběh rozhlasového moderátora Emila Vrbaty a jeho židovské manželky, do jejichž vztahu zasáhne německá okupace, bude zastupovat českou kinematografii v boji o Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Přestože kritici po zhlédnutí Protektora nešetřili chválou, diváci se na drama z období protektorátu do kin příliš nehrnuli.

Který z filmů jste viděli? Doporučíte jej?

Reklama