Přinášíme vám čtyři tipy na snímky, které by vám v dubnu neměly ujít. Každý je jiný a každý opravdu tentokrát stojí za vidění - pro poučení, zábavu či připomenutí skutečnosti, že minulost se nikdy neuzavírá... a že se vyplatí pro své sny udělat vše!

Pád Londýna

Britskou metropoli zasáhne série drtivých útoků. Pány situace se stanou teroristé. A jediný, kdo se tomu umí postavit čelem je Gerard Butler.

Pád Londýna

A i když je to v této době choulostivé téma, tak se kina zřejmě zaplní. Pánové si půjdou užít klasický akčňák. Dámy pak... no samozřejmě Butler je jen jeden.

Trousí hlášky a dává přednost tradiční ruční práci... Film Pád Londýna navazuje na Pád Bílého domu z roku 2013.


Moje tlustá řecká svatba 2

Na odlehčení situace se můžeme těšit díky pokračování stejnojmenné úspěšné romantické komedie.

Moje tlustá řecká svatba 2

Pokud bychom se uchýlili k akčnější terminologii, mohl by se snímek jmenovat ODPLATA. Zůstaneme-li u příjemných rodinných vztahů, řekněme si, že se zde potvrzuje dávná pravda: všechno se ti vrátí na dětech.

A tak pokud si vzpomínáte na zápletku první části, mohu prozradit, že hlavní hrdinka prožívá stejné emoce jako tehdy její rodiče...

  • Technická poznámka redaktorky: Nutně potřebuji ty červené šaty (viz foto výše)

Orel Eddie

Tento film vás nakopne k tomu, abyste si splnili aspoň jeden velký sen!

Orel Eddie

Inspirováno skutečným snem kluka Michaela, který nikdy nebyl typickým sportovcem. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém...

Po velkém hledání se rozhodne učit od nejlepších... Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích...

A jak to dopadne? Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie.“

Eddie byl legendou, která ztělesňuje čisté odhodlání. A zkusil to v té nejbláznivější, téměř sebevražedné sportovní disciplíně - ve skocích na lyžích. Jako dítě jsem také snil, že se dostanu na olympiádu. Jen jsem nezašel tak daleko!“, vzpomíná Hugh Jackmann na dobu, kdy skutečný Orel Eddie létal vzduchem.


Vzpomeň si

Na závěr jsem si nechala film, o kterém jsem musela ještě dlouho přemýšlet. Na začátku to vypadá jen jako trochu nudný snímek o stáří, který ve vás může vyvolat docela slušnou depresi.

A v závěru ji skutečně dostanete, i když o nudě nemůže být ani na chvíli řeč. Naopak po pár prvních minutách budete sledovat s napětím každý záběr a ve finále nebudete věřit, jakou proměnou prošel hlavní hrdina.

P.S.: Já vím, nikdo netouží mít z filmu depresi. Ale před určitými věcmi člověk nesmí zavírat očí...

Přečtěte si také:

Reklama