Vypravte se příští týden do kina, čekají na vás hned tři premiéry. Tady jsou:

Líbáš jako Bůh
Gymnaziální profesorka Helena Altmanová toho na svých bedrech nese dost. Protože je v práci oblíbená, obrací se na ni studenti i pedagogové, v soukromí pak řeší problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty. Navíc žije v jednom bytě se svým exmanželem – spisovatelem Karlem.

Jednoho dne se Helena za dramatických okolností seznámí s lékařem záchranky Františkem a bláznivě se zamiluje. Bude mít kvůli starostem o druhé na lásku vůbec čas?
Komedie, režie Marie Poledňáková.

Milk
Životopisný snímek o muži, který je považovaný za mučedníka amerických homosexuálů. Harvey Milk opustil práci na Wall Street a odstěhoval se s přítelem do San Franciska, kde si otevřel obchod s fotoaparáty. Z obchodu se postupně stalo místo, kde se scházela gay komunita a Milk se stal jejím lídrem.

Jeho odvaha a ochota pomáhat druhým jej nasměrovala k tomu, že byl zvolený prvním gay politikem v USA a členem městské rady San Franciska. To, že se stal veřejnou osobou, se mu ale stalo osudným.
Drama, režie Gus Van Sant.

Valkýra
Americký dobrodružný film Valkýra seznámí diváky poutavou formou s okolnostmi přípravy atentátu na nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Distribuční společnost Bontonfilm prezentovala snímek novinářům na páteční filmové projekci a do českých kin jej uvede od 12. února.

Režisér Bryan Singer si po sci-fi filmech X-Men a Superman se vrací zvolil pro svůj další snímek námět z druhé světové války. Zaujal jej skutečný příběh německého plukovníka Clause von Stauffenberga, který se pokusil o atentát na diktátora Adolfa Hitlera. Z historie divák sice předem ví, že jeho pokus byl neúspěšný, ale napínavý film se soustředí na vyobrazení Stauffenbergových motivací, způsobu myšlení a provedení akce.

Cílem operace Valkýra mělo být zavraždění Hitlera, jeho nejbližších spolupracovníků a svrhnutí nacistického režimu. Tento plán podpořila i celá řada významných představitelů tehdejší doby, mezi které patřili generál a náčelník generálního štábu německých ozbrojených sil Ludwig Beck, polní maršál Erwin Rommel, Hans Speidel a další. Termín plánovaného atentátu připadl na 20. červenec roku 1944.

Ústřední role Clause von Stauffenberga se chopil hollywoodský herec Tom Cruise, který v nedávném rozhovoru přiznal, že chtěl v dětství skutečně zabít nacistického diktátora. Ve snímku mu sekundují herci Kenneth Branagh, Bill Nighy, Tom Wilkinson, Carice van Houten, Terence Stamp, Eddie Izzard a další.

Režisér Bryan Singer se obklopil týmem tvůrců, kteří s ním již spolupracovali na předchozích snímcích. Na scénáři se podílel Christopher McQuarrie, který pracoval se Singerem na kriminálním thrilleru Obvyklí podezřelí. Kameraman Newton Thomas Sigel snímal například dobrodružné sci-fi Superman se vrací nebo dva díly akční sci-fi X-Men.
Válečný/thriller, režie Bryan Singer.

Vybrala byste si z naší nabídky?

Reklama