Film do kin vstupuje dnes, ale my měly možnost zhlédnout ho při slavnostní premiéře. Ústřední čtveřici tvoří kriminální vyšetřovatelé major Prubner v podání Davida Novotného, Skálová (či Scullyová, jak jí často kolegové oslovují) ztvárněná Hanou Vagnerou, detektivové Rorýs (Martin Pechlát) a Dymák (Lukáš Příkazký).

image.pngFoto: Hana Vagnerová na slavnostní premiéře

Všem velí náčelník Drátek, kterého si zahrál Miroslav Táborský. Svému týmu zadává vyšetřování vraždy mladé ženy jménem Starablažková. Ta je nalezena ve svém bytě se sekerou v hlavě. Na týmu je zjistit, kdo za to může. Nebo si snad Starablažková zarazila sekeru do hlavy sama? I tato varianta je podle kriminalistů ve hře.

Rozbíhá se poněkud bizarní vyšetřování plné netradičních metod. Tělo Starablažkové například ohledává herec Milan Šteindler, patolog, kterému se dělá špatně z pohledu na krev. Ve hře je také policejní mluvčí, která ale skoro nikdy nic neříká. Nechybí ani uklízečka v podání Anny Polívkové, která všem vyrazí dech svou znalostí hebrejštiny, a ve filmu se mihne i herečka Eva Holubová.

Starablažková ovšem není ani zdaleka jedinou mrtvolou. Pachatel rozjíždí vražedný kolotoč a u všech svých obětí nechává tajemnou šifru – nápis Atsmop. Speciálně pověřený tým policistů pracuje dnem i nocí na jejím rozluštění. Její význam, a sice slovo pomsta, se nakonec podaří rozlousknout úplnou náhodou, když písmena jeden z kriminalistů spatří ve zpětném zrcátku.

Komedie rozhodně není nějakým velkým uměleckým počinem, ale to ostatně nebylo ani jejím záměrem. Jak zmínil, režisér Šmídmajer na premiéře, je to spíš taková „kravinka pro pobavení“. Případ mrtvého nebožtíka rozhodně není filmem roku, ani komedií roku, ale jsou v ní momenty a situace, které diváka chtě nechtě pobaví. Pokud tedy chcete vyrazit na oddechovou komedii se skvělými českými herci a očekávání necháte doma, chybu neuděláte.

Foto: Profimedia

Reklama