Dvakrát to téže řeky nevstoupíš. Tvůrci nové Angeliky se však odhodlali a vstoupili. Dnes přichází do kin nové zpracování nezapomenutelného příběhu lásky krásné Markýzy de Sancé de Monteloup k hraběti Joffrey de Peyracovi. Bude nová Angelika stejně úspěšná jako ta původní?

Od mezinárodní premiéry Angeliky, Markýzy andělů uplyne letos v prosinci přesně padesát let.
Tvůrci nové verze Angeliky se při této příležitosti pustili do odvážného činu a natočili remake příběhu.
Nejtěžší úkolem pro francouzského režiséra (tuniského původu) Ariela Zeitouna i pro produkci, bylo vybrat hlavní představitelku Angeliky, poněvadž Michele Mercierová nasadila svou krásou laťku hodně vysoko. Nakonec padl výběr na u nás nepříliš známou francouzskou herečku a zpěvačku Noru Arnezederovou (23).
Hraběte de Peyraca si zahrál francouzský herec Gérard Lanvin (63).

Filmová fotogalerie / klikni

Zajímavost

Na natáčení nové verze Angeliky se podílely Belgie, Rakousko i Česko, na plátně se objeví řada našich kaskadérů a stovky komparzistů.

Romantický film Angelika byl natočen podle slavného románu Anne Golon, kterého se prodalo více než 150 miliónů výtisků.

Přečtěte si také

Dabing

Nezapomenutelný český dabing k prvnímu dílu původní Angeliky vznikl v roce 1968 ve Studiu pro úpravu zahraničních filmů, už tehdy součásti studií na Barrandově. Snímek namluvili pod vedením režiséra Čeňka Duby výborní čeští herci v čele s Libuší Švormovou (Angelika) a Josefem Langmilerem (Joffrey de Peyrac). Dalšími herci, kteří propůjčili své hlasy nesmrtelným postavám, byli mj. Vladimír Brabec, Josef Vinklář, Eduard Cupák nebo Květa Fialová.
Nové zpracování Angeličina příběhu dostalo české znění rovněž v dabingových studiích na Barrandově. A i tentokrát se na jeho natáčení podíleli přední čeští herci a specialisté dabingu. „Hlavní mužskou roli mluví Jan Štastný, Angeliku Kateřina Lojdová. Ve snímku zazní také hlasy Otakara Brouska mladšího jako Nicolase, prvního Angeličina milence, Ondřeje Brzobohatého v roli mladého krále nebo Ondřeje Vetchého jako Filipa,“ říká vedoucí barrandovského Dabingu Ivana Prejdová. „Jsme současně moc rádi, že se nám do obsazení svým způsobem vrátil i pan Vladimír Brabec, který byl už u vzniku původní verze Angeliky,“ dodává.

Přečtěte si také:

Děj filmu

Markýza Angelika Sancé de Monteloup je proti své vůli je provdána za bohatého muže, hraběte Joffreye de Peyraca, který je o mnoho let starší než ona. Hrabě má pověst mocného čaroděje a temného kacíře. Přes počáteční odpor Angelika poznává Peyracovu skutečnou tvář vzdělaného a něžného člověka a zamiluje se do něj.
Peyracovo nesmírné bohatství, přepych a svůdná krása jeho manželky Angeliky vyvolá žárlivost a závist v králi Francie, Ludvíkovi XIV., a tak musí být Peyrac na jeho příkaz odstraněn.
Jak to dopadne, už asi víte. A jak to dopadne v nové verzi, na to se podívejte. Možná podobně. :)

Angelika (2013)

angg

Angelika
v kinech od 27. února 2014!

Scénář: Nadia Golon, Philippe Blasband, Ariel Zeitoun
Režie:   Ariel Zeitoun
Hudba: Nathaniel Mechaly
Kamera: Peter Zeitlinger
Hrají: Nora ARNEZEDER, Gérard LANVIN, Tomer SISLEY, David KROSS, Simon ABKARIAN a další

poskytnutý materiál: www.bioscop.cz

Reklama