Pokud patříte k příznivkyním oddechových komedií Zdeňka Trošky a viděly jste i jeho letní komedii Babovřesky, nenechte si ujít ani druhý, volně navazující díl Babovřesky 2. Do českých kin přichází právě dnes.

Režisér Zdeněk Troška se stejně jako v prvním díle Babovřesky, tak i ve volně navazujícím stejnojmenném dílu druhém opět zaměřil na život současných jihočeských vesnic.

zdenekt

režisér Zdeněk Troška s babčou z Babovřesek

Film se natáčel v Netolicích, Pištíně, Záboří, Dobčicích, Dříteni, Malých Chrášťanech, Holašovicích a také v Hluboké nad Vltavou.
Ani tentokrát nechybí - v duchu trilogie Slunce, seno… řada groteskních a svérázných vesnických postaviček, které ztvárňují známí čeští herci i místní komparzisté.
Jen kdyby se toho babského vřískotu trochu ubralo. Ale zase - Babo-vřesky.

Děj filmu

Příběh začíná tam, kde první díl skončil.
Drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku a šikovně ji narafičit sportovcům do cesty. Co kdyby si jí přece jen nějaký všiml a holka by ještě udělala terno.
Hokejisté jsou samozřejmě trnem v oku místním chasníkům. Slečny jsou z nich však „hotové“ a snaží se. Až na jednu. Ta je své lásce věrná a nenechá se polapit do sítě sportovců.

Film ničím nenadchne, ale ani neurazí. Snad jen nebylo potřeba užít marihuanových koláčků ve spojitosti se starými babkami. Stokrát opakovaný vtip už není vtipem. Naše babky na vsi si tak nejvýš mažou kolena konopnou mastí.

Zajímavost

Ve filmu se ve vedlejších rolích objeví i hokejisté z NHL.

Fotogalerie / klikni

Babovřesky 2 (2014)

Pokud máte rády humor Zdeňka Trošky a chcete se odreagovat od běžných starostí,
proč se do Babovřesek nevypravit…

plll

Babovřesky 2 v kinech od 20.února 2014!

Scénář: Zdeněk Troška, Marek Kališ
Režie: Zdeněk Troška
Hrají: Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková, Lukáš Langmajer, Pavel Kikinčuk, Jan Dolanský, Bronislav Kotiš, Pavla Bečková ad.
použité fotografie: www.falcon.cz

Související:

Reklama