Právě dnes přichází do českých kin druhá část kontroverzního filmu dánského režiséra Larse von Triera, Nymfomanka. Už první část vzbudila u diváků rozpaky, rozhořčení, ale i nadšení.

Když už jdete na film režiséra Larse von Triera, musíte dopředu počítat s tím, že nejdete na nic všedního, „normálního“. Musíte počítat s tím, že budete šokováni, že možná podstatnou část děje ani nepochopíte a možná i v polovině filmu odejdete.
Po zhlédnutí snímku Nymfomanka si také můžete položit otázku: „Proč to točil? Jaký to má smysl? To už je vážně moc.“
Pokud jste puritáni, nebo ani ne úplně puritáni, ale sex považujete za záležitost soukromou, tak na film raději ani nechoďte.
Pokud ale u vás zvítězí zvědavost a jste obdivovatelkami režiséra snímků Melancholie, Tanec v temnotách či Prolomit vlny... jděte. Režisér von Trier vás opět šokuje a překvapí.

Děj filmu

Děj filmu není nijak složitý. Starý mládenec Seligman (Stellan Skarsgård) najde během jednoho deštivého podvečera ležet v zapadlé špinavé uličce zmlácenou ženu. Chce zavolat sanitku nebo policii, ona to ale odmítne, a tak ji vezme v dobré vůli k sobě domů.
Mladá žena jménem Joe (Charlotte Gainsbourg - nečekejte žádnou hollywoodskou krásku) mu začne vyprávět příběh svého života, od dětství až po současnost. Začne mu barvitě líčit své sexuální prožitky, na jejichž základě usoudila, že je nymfomanka.
První část filmu se zaobírá mládím a dospíváním mladé ženy, druhá část zavede diváky do dospělosti a poté vrátí i na začátek prvního záběru, tedy do míst, kde ji Seligman našel brutálně zbitou.

Proč ji tam našel, kdo ji zmlátil? To jsou otázky, které, krom jiného, naleznete v části II.

Filmová fotogalerie (9 fotografií)

Rozdělení Nymfomanky na dva díly je z důvodu jak délky samotného filmu (čtyři hodiny), tak i z důvodu stravitelnosti pro diváka. A co si budeme povídat, také z důvodu finančního.
Přispějete do erotické kasičky?

nymf

Nymfomanka, část II. v kinech od 9. ledna 2014

Původní název: Nymph()maniac
Dánsko / Německo / Francie / Belgie / Velká Británie 2013
Scénář: Lars von Trier
Režie: Lars von Trier
Hrají: Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Willem Dafoe, Christian Slater, Uma Thurman ad.
www.nymphomaniacthemovie.com/

Poskytnutý materiál: www.aerofilms.cz

Reklama