Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Tohoto pořekadla se měl držet i Bohuš Stejskal alias Bolek Polívka, když se rozhodl pro druhý díl legendární komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Doba se změnila, co bylo vtipné před více než dvaceti lety, tomu už se dnes nezasmějeme.

Nový český film Dědictví aneb Kurvaseneříká vstupuje do kin právě dnes, 6. února 2014.
Po více než dvaceti letech se diváci dočkali pokračování osudů hlavních hrdinů kultovní komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag.

Film začíná pohřbem Vlastičky. Ta se pak během celého filmu zjevuje jako duch, který Bohušovi radí, co ano, co ne. Ovšem tato toporná duchovní postava Vlastičky se ani zdaleka nepodobá oné staré dobré Vlastičce, kterou známe z prvního dílu, kdy ji hrála ještě správná Dáša Veškrnová. Dnes ji hraje bývalá první dáma Dagmar Havlová.

Fotogalerie / klikni

Velmi křečovitě působí ve filmu i přítomnost moderátorky Lucie Borhyové v roli porotkyně taneční soutěže, modelky Vlaďky Erbové v roli moderátorky soutěže, či manžela jedné z hlavních představitelek Jitky Čvančarové, Petra Čadka, s nímž si prostřednictvím filmu oba nahonili triko v tanečních kreacích. Možná doufali, že jim to pomůže v návštěvnosti tanečního studia, které Petr Čadek vlastní.

Ve filmu hráli snad všichni, kdo se chtěli na chvilku zjevit na plátně. Počínaje moderátory, tanečníky, herci, zpěváky až po rodinné příslušníky a známé.

Na originalitě filmu nepřidává ani fiktivní postava Irenky Fojtíkové, jejíž představitelka Šárka Vojtková roli v pokračování odmítla. Věděla proč.

Dědictví aneb kurvahošigutntag v režii Věry Chytilové se stalo kultovním filmem i díky době, ve které byl film natočen. Některé hlášky jsou dodnes nepřekonatelné. V druhém díle, Dědictví aneb Kurvaseneříká, tentokrát v režii Roberta Sedláčka, se je herci snaží opakovat, ale vyznívají trapně.

Děj filmu?
To je slátanina všeho možného. Včetně příletu Karla Gotta vrtulníkem a následného posezení pod stromem, kde oba protagonisté vzpomínají na ztracené mládí.

gottkarel

Nějak to uteklo, co, Kájo?...

Nám známý bodrý a obyčejný, v dobrém slova smyslu vesnický buran Bohuš, se tak náhle vedle této pěvecké hvězdy pouští do intelektuální debaty, ale pak vzápětí otočí a začne kurvovat.

Kurvaseneříká je podtitul Dědictví, ale divákům se chce říct:
„Kurva, Bohušu, že jsi to nenechal při starém…“

Do kina jděte, pokud jste zvědavé.

Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014)

plakatdedictvi

Dědictví aneb Kurvaseneříká v kinech od 6. února 2014!

režie: Robert Sedláček
scénář: Boleslav Polívka
hrají: Boleslav Polívka, Arnošt Goldflam, Ivana Chýlková, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Dagmar Havlová, Karel Heřmánek ad.
www.dedictvi2.cz

Reklama