Poslední dubnová noc je od pradávna magická. Někde se otevíraly jeskyně a podzemní sluje s ukrytým pokladem, jinde se slétaly čarodějnice na své reje. Největší dostaveníčka čarodějnic, a to nejen na Jesenicku, se prý děla o Filipojakubské noci na Petrových kamenech v Jeseníkách.

Letos se staletá tradice mění. Tentokrát se čarodějnice z Českého i Polského Slezska, malé, velké, mladé i stoleté, bez koštěte i ty, které jsou „in“ a jdou s dobou, potkají v Priessnitzových lázních v Jeseníku.

V rámci projektu „Lidové zvyky a folklór nezná hranic“ Jesenické lázně ve spolupráci s Olomouckým krajem připravili velmi příjemné odpoledne a následně i večer. Program začne pozvolna dvě hodiny po poledni, kdy přítomné na lázeňském hřišti přivítá pohádková babička, přichystané kolotoče nebo skákací hrad. Ty sportovněji založené čarodějnice, a možná i čarodějové a černokněžníci z obou stran hranice jistě nepohrdnou trampolínou a troškou nordic walkingu. Zvídavé naopak čeká prohlídka lázní s průvodcem, při které se dozvědí jistě mnoho zajímavostí a také zavítají do hrobky zakladatele lázní Vincenze Priessnitze.

caro

A pak to propukne! S pátou hodinou odpolední se rozpoutá skutečný rej masek. A nebude ledajaký, protože na ty nejlepší čarodějnice, čaroděje nebo černokněžníky čekají dva chytré telefony. Rej doplní vystoupení šumperské kapely Holátka a Big bandu Henryka Weznera z Nisy. Se západem slunce bude také zapálena hranice na ochranu před zlými duchy a démony a bude představena tradice pálení čarodějnic. Malou odměnou pro všechny zúčastněné budou s úderem desáté hodiny večerní balónky štěstí.

Tento projekt „Lidové zvyky a folklór nezná hranic“ je spolufinancován z dotačního programu Olomouckého kraje „Podpora rozvoje zahraničních vztahů Olomouckého kraje.“

NEJLEPŠÍ ČARODĚJNICE DOSTANE CHYTRÝ MOBIL!

Tak nezapomeňte! Všechny čarodějnice se letos potkají v Jeseníku!

caroZdroj a foto: tisková zpráva

Reklama